ZUS na potęgę rozsyła listy. Jeśli go nie odbierzesz, możesz mieć problemy

ZUS na potęgę rozsyła listy. Jeśli go nie odbierzesz, możesz mieć problemy Źródło: .

ZUS rozsyła listy do Polaków. Okazuje się, że nie odbierając go, narażasz się na ogromne problemy. Czy Zakład Ubezpieczeń Społecznych może doprowadzić do prawdziwej tragedii podatników?

ZUS wykazał się nieroztropnością, rozsyłając masowo listy do swoich klientów, narażając w ten sposób miliony Polaków. Pojawia się coraz więcej skarg na ubezpieczyciela, który pozostaje głuchy na problem. 

ZUS szuka oszczędności naszym kosztem 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych szuka oszczędności wszędzie. Okazuje się, że wprowadzona w życie nowa polityka oszczędności może narażać wszystkich na niebezpieczeństwo. Niedawno wyszło na jaw, że ZUS zaczął rozsyłać dokumenty, które powinny być nadawane jako listy polecone i dostarczane do naszych rąk bezpośrednio. Jednak listy wysłane są pocztą zwykłą i zamiast do naszych rąk, wpadają do skrzynek, z których niewielkim nakładem sił, można je bez problemu wyciągnąć.

Niestety listy, które masowa rozsyła ZUS do swoich klientów zawierają nasze dane osobowe, a one narażone są na niebezpieczeństwo, kiedy znajdą się w posiadaniu nieodpowiednich osób. Sprawa jest na tyle poważna, że wielu Polaków skarży się na to, że listy które miały do nich trafić z ZUS nie są dostarczane w terminie, a nawet wcale nie trafiają do swoich odbiorców. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pojawiło się pytanie, czy ZUS może przesyłać dane osobowe listem zwykłym. Żaden z przepisów wewnętrznych nie reguluje tego, w jaki sposób decyzje czy wnioski mają trafiać do Polaków, nigdzie nie sprecyzowano, że powinny być one wysyłane "priorytetem". 

Dane osobowe a rozsyłanie listów przez ZUS

Przyglądając się dokładniej działaniom ZUS, można zauważyć, że starania mające zapewnić ochronę danych osobowych w ogóle nie są zachowywane. Do niedawana ZUS przekazywał za pośrednictwem listonosza Informacje o Stanie Konta Ubezpieczonego, która zawierała stan konta emerytalnego, informacje o odprowadzanych składkach oraz wszelkie dane osobowe, w tym numer PESEL czy miejsce zamieszkania. 

Jeżeli taki list trafiłby w niepowołane ręce, może doprowadzić to do podrabiania dokumentów i narażania nas na niechciane kredyty, a także inne, bardziej wyszukane sposoby wyłudzenia pieniędzy. 

Dzisiaj grzeje: 1.Niesamowicie zuchwała kradzież z warszawskiego hotelu. Jakim cudem nikt nie zauważył?
2. Udało się! 20-latek, który katował kota metalową pałką, w rękach policji

Niestety ZUS wydaje się w ogóle nie przejmować możliwymi problemami, które może spowodować i wciąż przesyła listy z danymi osobowymi do Polaków, którzy drżą z niepewności w obawie o to, czy list trafi do niewłaściwego odbiorcy. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. 35 dni płatnego urlopu i ekstra przerwa w pracy. Świetne wiadomości dla każdego pracownika
  3. Było 500 plus, teraz wprowadzane jest 500 minus? Tysiące Polaków mogą na tym stracić
  4. Witolda Pyrkosza kochały miliony. Zabiła go choroba, którą miało lub będzie mieć większość Polaków
  5. Kolejne kłopoty Tymoteusza Szydło. Jego decyzja doprowadziła do przykrych konsekwencji

źródło: biznesinfo

 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News