ZUS podwyżki
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Aneta Wasilewska - 15 Maja 2020

Rz: Podwyżki nawet o 500 złotych dla ok. 30 tysięcy pracowników ZUS

"Rzeczpospolita" w piątkowym wydaniu przekazuje, że około 30 tysięcy pracowników ZUS może liczyć na podwyżki. Kwota może wnieść nawet do 500 złotych.

„Rzeczpospolita” dodaje, że pracownicy, którzy pracują na zmianach przy wypłacie wsparcia biznesu, mogą liczyć na dodatkowe pieniądze.

- Bardzo się cieszę, że pracownicy ZUS dostaną podwyżki, bo od lat zarabiają bardzo mało, a co chwila obarcza się ich dodatkowymi obowiązkami. Dziś, szczególnie na Śląsku, pracują wręcz z narażeniem życia - przekazała „Rzeczpospolitej” Beata Wójcik, szefowa Związku Zawodowego Pracowników ZUS.

Pracownicy ZUS już od 2017 roku obiecane mieli, że ich pensje wzrosną. Beata Wójcik, szefowa Związku Zawodowego Pracowników ZUS jest autorką ultimatum, dzięki któremu pracownicy otrzymają dodatkowe pieniądze.

- Związkowcy wyznaczyli termin do 15 maja na przedstawienie decyzji zarządu ZUS i w razie odmowy zapowiedzieli przeprowadzenie strajku w ciągu najbliższych 14 dni. Oznaczałoby to wstrzymanie rozpatrywania wniosków przedsiębiorców o wypłatę postojowego i zwolnienie ich ze składek ZUS w czasie kryzysu" - czytamy na łamach "Rzeczypospolitej".

źródło: TVP INFO

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News