asd
Fot. Pixabay.com
Patryk Korzec - 28 Grudnia 2018

ZUS ma dobrą informację! Od 1 stycznia wielkie zmiany

ZUS nie należy do instytucji uwielbianych przez Polaków - wielu z nas głośno narzeka na wysokości przekazywanych składek. Już wkrótce jednak wszystko może się zmienić. Wraz z nadejściem nowego roku tysiące Polaków zostaną bardzo mile zaskoczone najnowszą ustawą, dzięki której zaoszczędzą sporo pieniędzy. 

ZUS do tej pory z pewnością nie był ulubioną instytucją w naszym kraju - ogromne składki, które każdy z nas musiał tam odprowadzać niejednokrotnie wprawiały w osłupienie i często wywoływały wściekłość i rozżalenie u Polaków. Wielu z nas nie wierzy również, że w przyszłości pieniądze te w jakikolwiek sposób zostaną nam zwrócone. Teraz jednak pojawiła się zaskakująco dobra informacja, dająca nadzieję na dalsze, realne zmiany. Już od 1 stycznia ma zacząć obowiązywać nowa ustawa, nad którą debaty trwają już od dłuższego czasu. Dzięki oficjalnemu wprowadzeniu jej w życie, tysiące Polaków będą mogły zaoszczędzić ogromne pieniądze. Dzięki temu zabiegowi rząd w końcu zerwie z paradygmatem zryczałtowanego ZUS-u, co zdecydowanie odczują kieszenie wielu obywateli.

Mały ZUS wchodzi w życie już 1 stycznia 2019 roku

Tzw. Mały ZUS jest ustawą, której działanie odczują wszyscy najdrobniejsi przedsiębiorcy w naszym kraju. Każda osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą zaoszczędzi dzięki niemu znaczące pieniądze. - Od 1 stycznia 2019 r. wchodzi tzw. Mały ZUS dla najmniejszych firm. To rozwiązanie, które wiąże wysokość składki na ubezpieczenia społeczne z uzyskiwanym przychodem. Przedsiębiorca, którego roczne przychody nie przekraczają 30-krotności minimalnego wynagrodzenia będzie płacił proporcjonalną do przychodów składkę na ubezpieczenie społeczne. Dzisiaj jest to ponad 1 200 zł - tłumaczył "ISBnews" minister przedsiębiorczości i technologii, Jadwiga Emilewicz. W praktyce oznacza to, że wszyscy właściciele jednoosobowych działalności gospodarczych nie będą się już musieli martwić stałą składką, która obecnie często była dla nich miażdżąca. Wraz z ustawą wszystko zależeć będzie od ich rzeczywistych przychodów.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
GłówneEmerytury przechodzą rewolucyjne zmiany. Co musisz o nich wiedziećCzytaj dalej

Co zrobić, by skorzystać z Małego ZUS-u?

Jak tłumaczy minister Emilewcz, by korzystać z nowej możliwości, koniecznie trzeba zarejestrować się w ZUS-ie z nowym kodem, który zawarty jest w rozporządzeniu ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. Termin, w którym trzeba do zrobić, upływa 8 stycznia - jeśli ktoś do tego czasu tego nie zrobi, obniżone składki naliczane będą dopiero od kolejnego roku. Warto jest więc się pośpieszyć. Ważną uwagą jest również to, iż Mały ZUS nie jest skierowany tylko do nowych działalności. - Z tego rozwiązania można skorzystać, bez względu na długość życia firmy. I mamy nadzieję, że zrobią to również ci, którzy obecnie pozostają w tzw. szarej strefie. Warunkiem jednak jest prowadzenie przez 60 dni w roku poprzednim działalności gospodarczej - mówiła minister.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Morawiecki w końcu się przyznał. Pełna kompromitacja
  2. Nie mają wstydu? TVP Info przeszło samą siebie, ręce opadają
  3. Małgorzata Kożuchowska: Bartłomiej Wróblewski to mąż aktorki. Kim jest?
  4. Dorota Wellman: Pochodzenie gwiazdy powodem ataków prawicy
  5. NASA podała dokładną datę końca świata. Zostało mało czasu
Emerytury w 2019Emerytury i renty 2019. O ile wzrośnie twoje świadczenie? Zdziwisz się!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News