ZUS przekazał ważne informacje
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Monika Majko - 9 Stycznia 2021

Ważna wiadomość dla milionów Polaków. Prezes ZUS właśnie potwierdziła

Prezes ZUS Gertruda Uścińska przekazała Polakom bardzo ważną wiadomość. Szefowa urzędu wyjaśniła swoje niedawne słowa, które wzbudziły niepokój wśród wielu obywateli kraju. Prof. Uścińska potwierdziła informacje o wieku emerytalnym.

Prezes ZUS przekazała ważne informacje w sprawie wieku emerytalnego. Wielu Polaków boi się, że już w niedługiej przyszłości próg wieku, uprawniającego do otrzymania świadczenia emerytalnego, zostanie podniesiony. Prof. Gertruda Uścińska wyjaśniła tę sprawę.

ZUS przekazał ważne informacje w sprawie wieku emerytalnego w Polsce

- Wiek emerytalny to 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn i nie ma żadnych planów podniesienia tego wieku - przekazała stanowczo w rozmowie z „Super Expressem” prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska.

Tym samym prof. Uścińska wyjaśniła swoje słowa, które wywołały ostatnio niepokój wśród wielu Polaków. Prezes ZUS stwierdziła, że „pół wieku aktywności zawodowej może być normą”, co zostało zinterpretowane przez niektóre osoby, jako zapowiedź wydłużenia wieku emerytalnego.

Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych stanowczo zdementowała te doniesienia. Jak przekazała prof. Uścińska, aktualnie urząd nie rozważa zmiany progu wieku uprawniającego do otrzymania świadczenia emerytalnego.

Kiedy żona Kamila Stocha pojawiła się na gali, wszyscy zamarli. Każdy patrzył na jej suknię, polała się krytykaKiedy żona Kamila Stocha pojawiła się na gali, wszyscy zamarli. Każdy patrzył na jej suknię, polała się krytykaCzytaj dalej

- Nie podniesiemy wieku emerytalnego - zadeklarowała prof. Uścińska w rozmowie z „Super Expressem”.

Jak podkreśliła prof. Uścińska, choć wiek emerytalny pozostaje bez zmian, to warto wydłużyć w miarę możliwości swoją aktywność zawodową. Jest to najprostszy sposób na podwyższenie kwoty swojego comiesięcznego świadczenia emerytalnego.

- Praca o jeden rok dłużej może zwiększyć emeryturę nawet o 15 proc. - argumentuje prof. Uścińska.

Od 1 października 2017 roku w Polsce obowiązuje powszechny wiek emerytalny, wynoszący 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Z kolei w latach 2013-2017 był on jednakowy dla wszystkich i wynosił 67 lat.

Warunkiem do uzyskania prawa do emerytury jest nie tylko przekroczenie powszechnego wieku emerytalnego, ale również opłacenie składki z tytułu ubezpieczenia społecznego lub ubezpieczenia emerytalnego i rentowego przynajmniej za 1 dzień oraz brak emerytury przyznanej z powodu ukończenia podwyższonego wieku emerytalnego.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Interia/Kadry Infor

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News