ZUS wydał pilny komunikat dla wszystkich Polaków. Sprawa jest poważna, sypną się ogromne kary

ZUS wydał pilny komunikat dla wszystkich Polaków. Sprawa jest poważna, sypną się ogromne kary Źródło: JESHOOTS-com Pixabay.com

ZUS zdecydował się na przypomnienie wszystkim beneficjentom bonu turystycznego ważny aspekt korzystania z udogodnienia przygotowanego przez rządzących. Okazuje się, że w sieci, tuż po rozpoczęciu programu pojawiły się nielegalne ogłoszenia. Ustawa przewiduje surowe kary w takich sytuacjach, o czym wielu zapomina.

ZUS pochwalił się, że do 3 sierpnia dokonano już 3,2 tys. płatności przy użyciu bonu turystycznego. Kwota dokonanych transakcji opiewa na kwotę 2,5 mln złotych, jednak jeden z procederów, jaki pojawił się w sieci budzi niepokój. ZUS wydał pilny komunikat, przypominający, że bon dostępny jest jedynie w formie elektronicznej i przypisany jest do konkretnych osób. Więcej informacji na ten temat dodała również Polska Organizacja Turystyczna (POT).

ZUS od dawna informuje, w jaki sposób korzystać z bonu

ZUS przygotował specjalną platformę, na której osoby uprawnione do odbioru bonu mogły go aktywować i otrzymać unikalny 16-cyfrowy kod uprawniający do opłacenia m.in. pobytu dzieci na wakacjach. Niestety jak się okazało, część osób zdecydowała się podjąć próbę sprzedania bonu i uzyskania w ten sposób gotówki, a to zostało już na poziomie tworzenia ustawy przewidziane. 

- Na portalach ogłoszeniowych można zaobserwować próby sprzedaży Bonu Turystycznego. [...] Ustawodawca [...] przewidział [...] karę grzywny (nawet do jednego miliona złotych), karę ograniczenia wolności albo, w przypadku najzuchwalszych czynów, karę pozbawienia wolności do lat 3 - powiedział w rozmowie z dziennikarzami RMF24 mecenas Adam Ziębicki z kancelarii Chałas i Wspólnicy. W związku z napływającymi wiadomościami o próbach zarobienia na bonach turystycznych, nie tylko ZUS zdecydował się działać. Również Polska Organizacja Turystyczna wdrożyła konkretne działania.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

POT stworzyła specjalny adres mailowy

- POT, reagując na doniesienia medialne, uruchamia e-maila: nieprawidlowosci@bonturystyczny.gov.pl i prosimy o zgłaszanie wszelkich nieprawidłowości dotyczących bonu turystycznego. Zgłoszenia będą kierowane do organów ścigania. Polska Organizacja Turystyczna przestrzega przed takimi aukcjami. Może to być kolejny pomysł naciągania beneficjentów na bon turystyczny - powiedział w komunikacie cytowanym przez RMF rzecznik prasowy POT, Grzegorz Cendrowski.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia potwierdza, będzie nowe prawo. Dotknie wszystkich Polaków
2. Nagła zmiana w ostatniej chwili. Rząd wprowadził nowe zasady, obejmą wszystkich obywateli kraju

3. Elżbieta Zapendowska ma ogromne problemy ze zdrowiem. Wyznała, że nigdy wcześniej nie było gorzej

Kupując bon, można paść ofiarą oszustwa

Istnieje realna możliwość, że aukcja, gdzie licytowanym przedmiotem jest bon turystyczny dotyczy bonu, który został już wcześniej zrealizowany. Dodatkowo sam 16-cyfrowy kod nie jest wystarczający do skorzystania z pieniędzy przypisanych do bonu, konieczne jest jeszcze podanie jednorazowego kodu przysyłanego SMS-em. Zatem kupno takiego bonu na aukcji może okazać się wyjątkowo chybioną inwestycją.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Media przekazały najgorsze informacje. Niestety nie żyje, śmierć przyszła niespodziewanie
  2. Żona Grzegorza Krychowiaka znów powaliła nas urodą. Jej dekolt przykuł uwagę tysięcy mężczyzn, co za piękność (FOTO)
  3. ZUS wydał pilny komunikat dla wszystkich Polaków. Sprawa jest poważna, sypną się ogromne kary
  4. Porażające doniesienia brytyjskiej prasy. Harry zniknął
  5. Fatalny finał wesela. Nagle rzucił się na swoją ukochaną, nikt nie mógł przewidzieć, co zrobi potem
  6. Uwaga, niebawem będą dzwonić do części Polaków. Wiemy o co chodzi, lepiej się przygotować
  7. Koniec pobłażania, wydano kontrowersyjny komunikat. Nie wejdziesz już do sklepu na dotychczasowych zasadach
  8. Awantura w Biedronce pań 60+. Wściekła złapała za ziemniaka, maseczkę miała źle założoną
  9. Stoch zakażony koronawirusem. Jest pod opieką lekarzy, ma szczególne zalecenia

Źródło: RMF24

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News