ZUS zwróci pieniądze
Wikimedia.org Henryk Borawski CC BY-SA 3.0
Monika Majko - 1 Maja 2020

Już nie ma wątpliwości, ZUS potwierdził informacje. Pozostało tylko kilkanaście dni

ZUS oficjalnie potwierdził informacje, to ważne wiadomości dla wielu Polaków. Zostało tylko kilkanaście dni, by odzyskać wcześniej wpłacone na konto pieniądze, trzeba się pośpieszyć ze złożeniem odpowiedniego wniosku w lokalnej placówce.

ZUS przekazał oficjalne informacje, cytowana w komunikacie lokalna rzeczniczka Zakładu Ubezpieczeń Społecznych potwierdziła, że pieniądze za marcowe składki zostaną zwrócone przedsiębiorcom, jeśli spełnią jeden warunek. Termin składania wniosków mija za kilkanaście dni, warto pospieszyć się z dokumentami.

Małgorzata RozenekNajwiększe szczęście w domu Małgorzaty Rozenek. Wiadomość przekazał Radosław MajdanCzytaj dalej

ZUS zwróci przedsiębiorcom pieniądze za składki z marca

Opracowana przez rząd tarcza antykryzysowa pozwoliła niektórym przedsiębiorcom skorzystać ze zwolnienia od płacenia składek za marzec, kwiecień i maj 2020 roku. Wielu z nich złożyło wniosek w tej sprawie, jednak w obawie przed powstaniem zaległości na koncie składkowym, zapłacili składki za marzec. ZUS potwierdził, że zwróci im nadpłacone środki, muszą jednak spełnić jeden warunek.

- Przedsiębiorca, który złożył wniosek o zwolnienie ze składek za trzy miesiące od marca do maja 2020 r. i jednocześnie opłacił składkę za marzec, może wnioskować do ZUS o wypłatę nadpłaconych środków. Jest tylko jeden warunek: należy złożyć wniosek najpóźniej przed upływem terminu płatności składek za kwiecień, czyli przed 10 lub 15 maja - przekazała Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa warmińsko-mazurskiego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Oliwia BieniukOliwia Bieniuk błaga o pomoc. Chodzi o zdrowie i życieCzytaj dalej

ZUS czeka na wnioski od przedsiębiorców

Zwrot będzie możliwy, jeśli płatnik nie miał zaległości za ZUS z wcześniejszych miesięcy. W przypadku, jeśli przedsiębiorca nie złoży wniosku o zwrot, nadpłata zostanie rozliczona na składki za kwiecień.

- Należy pamiętać, że za kwiecień i maj podlegają zwolnieniu tylko składki jeszcze nieopłacone - zaznaczyła Anna Ilukiewicz.

Dzisiaj grzeje:

1. Policja oficjalnie przekazała smutną wiadomość. Wiadomo, co mogło stać się z Kacperkiem

2. Radosław Majdan przekazał wspaniałą wiadomość. Dawno nie był tak szczęśliwy

Wzór wniosku można pobrać ze strony internetowej ZUS. Dokumenty można złożyć za pomocą Platformy Usług Elektronicznych ZUS, wysłać pocztą lub wrzucić do specjalnych skrzynek znajdujących się przy placówkach stacjonarnych Zakładu. Warto sprawdzić dokładnie wniosek przed wysłaniem, by nie zawierał błędów oraz podać w nim aktualnie obsługiwany numer telefonu, by w razie problemu urzędnicy mogli skontaktować się z petentem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Madonna zarażona koronawirusem? Legendarna piosenkarka wywołała burzę swoim wpisem
  2. Media zajrzały do portfela Roberta Lewandowskiego. Znalazły tam prawdziwą fortunę. Niebotyczny majątek
  3. Brał udział w poszukiwaniach Kacperka. Zdradził całą prawdę, trudno powstrzymać łzy
  4. Termin minął dzisiaj o 12:00. Miliony Polaków od poniedziałku odczują potężną zmianę
  5. Niebywale smutna wiadomość, śmierć przyszła niespodziewanie. Nie żyje Julia Romelczyk
  6. Jutro 2 zmiany w Biedronkach. Nowe godziny otwarcia i wielka niespodzianka dla wszystkich klientów

Domowe triki nie raz okazywały się niezwykle przydatneWłożyła ryż między ręczniki i poszła spać. Zobaczyła efekt i już wiedziała, że zawsze będzie tak robićCzytaj dalej

źródło: Gazeta

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News