Jak donoszą brytyjskie media, Mark Zuckerberg jako członek amerykańskiej firmy inwestycyjnej Iconiq Capital planuje wykupić Tottenham Hotspur. Dotychczasowemu właścicielowi zaoferować miał za klub około 1 mld euro. Negocjacje wciąż jednak trwają. 

Zuckerberg wraz z innymi bogatymi inwestorami z Doliny Krzemowej próbuje wykupić Tottenham Hotspur już od 2014 roku. Dopiero teraz rozmowy weszły jednak na naprawdę poważny poziom. Założyciel Facebooka chciał ponoć zapłacić za klub około 1 mld euro. Jego właściciel Joe Lewis domaga się jednak ponoć dwukrotnie wyższej kwoty.

Majątek Zuckerberga wyceniany jest obecnie na ok. 55 mld euro. Wydanie żądanych przez Lewisa pieniędzy nie będzie więc stanowiło raczej problemu. Z jakimikolwiek konkretami trzeba czekać jednak oczywiście do zakończenia negocjacji.

Założyciel Facebooka nie jest pierwszym miliarderem, który zdecydował się zainwestować w kluby Premier League. Gigantyczne wpływy uzyskiwane dzięki prawom telewizyjnym przyciągnęły na Wyspy już także między innymi rosyjskiego bogacza Romana Abramowicza czy szejka Mansoura Al Nahyana. Pierwszy z nich ulokował swoje pieniądze w Chelsea, drugi za to w Manchesterze City.

...

Zobacz również