Zrozpaczone dziecko błaga prezydenta Dudę o... akt łaski

Zrozpaczone dziecko błaga prezydenta Dudę o... akt łaski Źródło: fot. newspakistan

Niemożliwym wydaje się fakt, że dziecko prosi prezydenta o akt łaski, bo w jakiej sprawie? Dramat dziewczynki dzieje się w Polsce i nikt nie chce jej pomóc. Nastolatka szuka pomocy u Dudy. 
To niewiarygodne, że w Polsce dochodzi jeszcze do takich sytuacji. 12-letnia dziewczyna znajduje się w szpitalu psychiatrycznym, bardzo tęskni za swoją mamą i nie może się z nią nawet zobaczyć. Postanowiła napisać list do prezydenta z prośbą o akt łaski, aby w końcu mogła stamtąd wyjść i zobaczyć ukochaną rodzinę. ZOBACZ TAKŻE: KOLOSALNA suma. Likwidacja religii w szkołach uratowałaby Służbę Zdrowia

Zaczęło się w szkole

Sytuacja miała miejsce w miejscowości Kandyt w woj. warmińsko-mazurskim. Dziewczynka była wielokrotnie obrażana w swojej szkole przez rówieśników, wyzywano ją od "brudasów" i "biedaków", co doprowadziło do pogorszenia wyników w nauce. Efektem tego było późniejsze nie zdanie egzaminu komisowego i brak promocji do następnej klasy. Wtedy dziewczynką zainteresowało się kuratorium, które podjęło decyzję o umieszczeniu jej w domu dziecka. ZOBACZ TAKŻE: W szkołach będzie nowy przedmiot! ŻĄDA tego Kaczyńska

Targnęła się na życie

Nastolatka źle znosiła rozłąkę z rodziną i chciała popełnić samobójstwo, na szczęście bezskutecznie. Umieszczono ją zatem w psychiatryku i zakazano jakichkolwiek kontaktów z matką, ponieważ "wywiera na dziewczynę zły wpływ". Nie mogą się spotkać ani nawet rozmawiać przez telefon. Jedyna osoba z rodziny, z którą dziewczynka może się spotkać jest jej siostra, 27-letnia Kasia jeżdżąca na wózku.

Prośba o akt łaski

To właśnie tej siostrze dziewczynka przekazała list do prezydenta z wielką prośbą o akt łaski w jej sprawie. Nastolatka nie chce już spędzać czasu w szpitalu, odcięta od świata i rodziny.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News