Zmarła postać odpowiedzialna za ogromną, fundamentalną reformę swojego kraju. Choć wzbudzała ogromne kontrowersje i nie brakowało jej wrogów – tysiące jej zwolenników pogrążyło się dziś w żałobie. Legendarny minister miał 87 lat.

Tą informacją żyje cała Kuba. Zmarł legendarny minister tamtejszej oświaty i kultury. Funkcje u boku Fidela Castro piastował przez całe dziesięciolecia. Armando Hart miał 87 lat.

ZOBACZ TAKŻE: Cały kraj opłakuje koszmarną śmierć pięknej modelki. Zginęła przez Polaka

Na czele rewolucji

Hart był kluczową figurą kubańskiej rewolucji. Brał udział m.in. w ataku na koszary Moncada. Przed przejęciem władzy przez komunistów został pojmany i torturowany.

Ministrem został w 1959 roku. Miał jednak okazję pełnić jednocześnie wiele innych, prominentnych funkcji u boku kubańskich komunistów. Przez pewien czas Hart był sekretarzem partii. Brał udział w kampanii edukacyjnej, która wyciągnęła z analfabetyzmu setki Kubańczyków.

Postać niejednoznaczna

Mimo iż Hart przez całe życie służył komunistycznemu rządowi – jego działalność była oceniania w oderwaniu od realiów politycznych. W 1983 roku został odznaczony przez UNESCO za działalność edukacyjną.

Kubańskie media poinformowały wczoraj wieczorem, iż Hart zmarł przez niewydolność układu oddechowego.

ZOBACZ TAKŻE: SZOK! Polska piosenkarka przed śmiercią ujawniła tajemnice słynnej muzycznej rodziny

źródło: TVN24

Znani ludzie, którzy opuścili nas w 2017 roku

Gwiazdy, które przeżyły rodzinną tragedię [ZOBACZ!]

...

Zobacz również