Zostańcie w domach! Jest naprawdę źle i niebezpiecznie
Bartłomiej Chudy - 23 Grudnia 2018

Zostańcie w domach! Jest naprawdę źle i niebezpiecznie

Pogoda na najbliższe dni zaskoczy wielu Polaków. Nieprzygotowani na porządną zimę powinni zostać w swoich domach albo lepiej się przygotować. 

Pogoda na święta wywoła mieszane odczucia. Prognozy z mrozem i śniegiem, o których słyszeliśmy już kilka dni temu, sprawdzają się. Zimę z prawdziwego zdarzenia mamy już w większości polskich województw, a na tym nie koniec. Będzie na tyle zimno i ślisko, że kolejny alert bezpieczeństwa wysłało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Zadbajmy o bezpieczeństwo. Pogoda sprzyja zagrożeniom

Przygotujmy swoją odzież i samochody na zimę. Na czas świąt temperatura będzie oscylowała w okolicach 0 stopni. Dla kierowców nie jest to dobra nowina - przysłowiowa "szklanka" to zwiększone ryzyko spowodowania wypadku, zwłaszcza na krętych i słabo oznaczonych drogach. Stąd o ostrożność, zwłaszcza u kierowców, po raz kolejny zaapelowało RCB. - Zachowajcie ostrożność - wybrzmiewa główne przesłanie komunikatu. Z kolei Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informował, że już dziś w 11 z 16 polskich województw, głównie Polski Wschodniej, będziemy "walczyli" z oblodzonymi jezdniami i chodnikami. O ile w miastach możemy liczyć na cykliczne odśnieżanie i piaskowanie, to na wsiach sprawa nie jest tak oczywista. Jak poinformowało RCB na oficjalnym profilu na Twitterze "dzisiaj wieczorem, w nocy oraz jutro nad ranem w wielu miejscach w Polsce znowu może być ślisko. IMGW wydał ostrzeżenia 1. stopnia przed oblodzeniem dla 11 województw!" – czytamy. Wspomniane alerty dotyczą województw: lubuskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i podlaskiego. Alerty oznaczają, że mieszkańcy powinni być gotowi na warunki, które sprzyjają niebezpieczeństwu, głównie na drogach. Mogą one "powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia".DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
OtyłośćJuż wiadomo! Te rzeczy najczęściej powodują ŚMIERĆCzytaj dalej
Na najbliższą noc prognozuje się miejscowe opady śniegu, deszczu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna wyniesie minus 5 stopni Celsjusza na wschodzie Polski. W dzień będzie oscylowała w granicach "zera", co przełoży się na szczególnie uciążliwe warunki na drogach. W trosce o bezpieczeństwo i szczęśliwe dotarcie do domów zalecamy wszystkim wzmożoną ostrożność i zadbanie o wszelkie walory bezpieczeństwa (Ubiór, zimowe opony, wybieranie krótszych tras i dróg wyższej klasy).ZOBACZ TAKŻE:
  1. Pogoda pogarsza się z każdą chwilą! U wielu Polaków już wystąpiły objawy, będzie gorzej
  2. Różnica temperatur będzie KOSMICZNA! Pogoda w Polsce znowu oszaleje
  3. Dorota Szelągowska z partnerem. Fani osłupieli widząc kim on jest
  4. Gigantyczne załamanie pogody! Zacznie się dzisiaj w nocy, to będzie fatalne
HimalaistaTomasz Mackiewicz i jego ostatnie chwile. Wstrząsające doniesienia!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News