Jacek Protasiewicz pożegnał się z Platformą Obywatelską w lipcu tego roku. Los polityka podzieliło kilku jego partyjnych znajomych. Protasiewicz w swoim ostatnim wywiadzie opowiedział m.in. o tym dlaczego z PO wyrzucono Michała Kamińskiego i jak z nowym kołem poselskim – Europejskimi Demokratami – pogrywa Platforma.

W lipcu tego roku PO ze swoich struktur wyrzuciło trzech posłów – Stanisława Huskowskiego, Michała Kamińskiego i Jacka Protasiewicza. Niedługo później posłowie, których według rzecznika PO wyrzucono ze względu na „szkodzenie wizerunkowi partii”, utworzyli koło poselskie – Europejscy Demokraci.

Zdaniem Protasiewicza, który został przewodniczącym koła, każdy z „wykluczonych” polityków stracił swoje miejsce w partii, bo był niewygodny nowej władzy – Grzegorzowi Schetynie zwłaszcza. Protasiewicz opowiedział o historii Michała Kamińskiego, którego wyrzucono z PO, gdyż nie chciał zerwać kontaktu z Ewą Kopacz.

Kamiński miał zostać nowym doradcą Grzegorza Schetyny w sprawach PR. Jak poinformował wtedy Kamińskiego bliski współpracownik prezesa PO, Marcin Witczak – warunkiem było jednak zerwanie kontaktu z byłą premier.

 – Ofertę składał mu bliski współpracownik Schetyny, od niedawna członek zarządu partii mówiąc, że jest jeden warunek: „musisz wykreślić ze swojego telefonu numer Ewy Kopacz” – opowiada Protasiewicz.

Kamiński miał jednak odmówić i stwierdzić, że jest w stanie pomagać „zarówno Schetynie jak i Kopacz”. Wtedy, według Protasiewicza, miał usłyszeć groźby.

 – No to usłyszał: „będziesz żałował, jak wyciągniemy z tego konsekwencje”. No to wyciągnęli – relacjonuje lider Europejskich Demokratów.

Jak się okazuje, to jednak nie koniec problemów wyrzuconych z partii polityków. Według słów przewodniczącego koła poselskiego, Europejscy Demokraci mają aktualnie problem z uzyskaniem pokoju w Sejmie po Platformie Obywatelskiej. Jak twierdzi były polityk PO, „pokój należy się kołu jak psu zupa”.

 – My mamy otrzymać pokój po Platformie. PO musi oddać jakieś pomieszczenie. Dwa tygodnie szykują odpowiedź na pismo z kancelarii, żeby zwrócili pokój, który byłym kolegom się przynależy jak psu zupamówi Protasiewicz.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

...

Zobacz również