Zgroza! Dziewczynka wpadła do zagrody dla zwierząt w ZOO [VIDEO]

Zgroza! Dziewczynka wpadła do zagrody dla zwierząt w ZOO [VIDEO]

ZOO o mały włos nie stało się miejscem tragedii. Mała dziewczynka, której jedyną winą było to, że chciała z bliska zobaczyć ulubione zwierzęta, wpadła do zagrody. Rodzice przeżyli chwilę grozy.

ZOO jest miejscem, gdzie każdy, czy to dziecko czy dorosły, czuje się bezpiecznie i komfortowo, oglądając zwierzęta z całego świata. Chińskie placówki słyną na całym świecie z tego, że to jedyne miejsce, gdzie można zobaczyć pandę wielką. Ten popularny na całym globie niedźwiedź jest wprost uwielbiany przez dzieci. Mała, ośmioletnia dziewczynka, która chciała przyjrzeć się bliżej ulubionym zwierzakom, zbliżyła się odrobinę za bardzo do murku, oddzielającego zagrodę. Wpadła na głowę do środka wybiegu. Gdyby nie szybka reakcja pracownika ZOO, mogłoby się skończyć w tragiczny sposób.

Panda wielka w ZOO

Jeszcze niedawno panda wielka znajdowała się na liście gatunków, zagrożonych wyginięciem. Jednak usilne starania pracowników rezerwatów założonych na terenie Chin pozwoliły na wystarczające odratowanie populacji, by w 2016 roku wykreślić ten gatunek z "czerwonej listy". Obecnie na wolności żyje około 2 tysięcy pand. Jest to ikona przyrody oraz symbol organizacji WWF. Pandy trafiły do ZOO, gdzie mnóstwo ludzi przychodziło wyłącznie po to, by obejrzeć czarno-białego niedźwiedzia. W opinii publicznej na całym świecie utrwaliło się przekonanie, że pandy są uroczymi, zabawnymi przytulankami i są bardzo przyjazne. W internecie krąży wiele nagrań, pokazujących ich nieporadność i ślamazarność. Głównie dzięki nim utrwalił się mit "uroczej, pięknej przytulanki". Jednak nic bardziej mylnego. Panda to w dalszym ciągu prawdziwy niedźwiedź, w dodatku dysponujący dużą siłą i ostrymi kłami.

Dziewczyna wpadła do zagrody

W chwili, gdy dziewczynka znalazła się wewnątrz wybiegu, pandy zaczęły okazywać zainteresowanie. Zbliżały się do niej bardzo powoli. Na górze zaczęli gromadzić się ludzie, w tym rodzice dziewczynki. Gdyby nie szybka reakcja jednego z pracowników, który podjął próbę wyciągnięcia jej, mogłoby dojść do tragedii. Początkowo za pomocą bambusowego kija, później własnymi rękami, z pomocą innych ludzi udało mu się wyciągnąć dziecko. W szpitalu okazało się, że nie odniosła żadnych obrażeń. W związku z tym incydentem dyrekcja ZOO wydała oświadczenie, przypominające, ze pandy nie są tak przyjazne jak się wydaje. Jak się okazało, nawet dla pracowników, którzy mają z nimi kontakt na co dzień pandy, które ukończyły drugi rok życia są uznawane jako zwierzęta potencjalnie niebezpieczne.
ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL
  1. Kim jest mama Agnieszki Chylińskiej? Gwiazda i ona to dwie skrajności!
  2. Małgorzata Kożuchowska z partnerem. Fani osłupieli wiedząc kim jest
  3. Jackowski miał rację! Wszystko się spełnia, polskie miasto sparaliżowane
  4. Przełom w życiu Beaty Kozidrak. Wszystkie media w kraju będą o tym pisać przez miesiące
  5. Tak wyglądają relacje Marty i Jarosława Kaczyńskich. Znajomy rodziny opowiedział wszystko
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
Źródło: wprost Następny artykuł