Dramat Gucwińskich, którego nikt nie widział. Przeszli przez piekło, nikt im nie pomógł

Dramat Gucwińskich, którego nikt nie widział. Przeszli przez piekło, nikt im nie pomógł Źródło: Wikimedia Commons/Fryta 73

Dyrektor ZOO, Antoni Gucwiński, znany niegdyś jako prowadzący program "Z kamerą wśród zwierząt" przeszedł przez prawdziwy koszmar. Nikt nie stanął po jego stronie.

Gdy Antoni Gucwiński był dyrektorem ZOO we Wrocławiu, doszło do skandalu. Organizacje zajmujące się ochroną zwierząt zgłosiły problem dotyczący przebywającego na terenie ogrodu zoologicznego niedźwiedzia brunatnego o imieniu Mago. Betonowy bunkier miał być niewystarczającą przestrzenią do trzymanie zwierzęcia. Gucwiński został oskarżony o znęcanie się nad zwierzętami.

Gucwiński prowadził niegdyś słynny program "Z kamerą wśród zwierząt". Po latach przechodził koszmar

Prowadzący "Kamery wśród zwierząt" został oskarżony o znęcanie się nad zwierzętami. Sprawa ciągnęła się przez 5 lat, był to niezwykle trudny okres dla Antoniego Gucwińskiego. Wiele osób pisało, że nagłe wyciąganie brudów ma podłoże polityczne. Przez lata dziennikarz, wraz żoną, związany był z lewicą, a we Wrocławiu w samorządach wygrywały partie prawicowe.

Gucwiński bronił się, twierdząc, że nie miał innego wyjścia. Gdyby nie przygarnął niedźwiedzia do swojego ogrodu zoologicznego, zwierzę zostałoby zabite w Tatrach, gdzie siało postrach na szlakach. Starał się o poprawę warunków przetrzymywania zwierzęcia, ale brakowało na to pieniędzy od miasta. Ponadto jako argument na swoją obronę podał, że zwierzę przez 10 lat trzymania w bunkrze nie zdechło. Z kolei jego obrońca zaznaczał, że Antoni Gucwiński działał w stanie "wyższej konieczności".

Dyrektor ZOO skazany. Sąd wydał wyrok w sprawie Gucwińskiego

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W 2009 roku sąd wydał wyrok uniewinniający. Od wyroku się odwołano, Sąd Najwyższy złożył kasacje wyroku i Gucwiński musiał ponownie stanąć przed sądem. Ostatecznie dowiedziono winy dyrektora wrocławskiego ZOO, za co został skazany prawomocnym wyrokiem. 

Dzisiaj grzeje: 1. Para młoda razem z gośćmi weselnymi zginęła na miejscu. Tragedia chwilę po ślubie
2. Uwielbiana prezenterka zmarła w tajemniczych okolicznościach. Jej mąż pogrążony w żałobie przekazał wszystkie szczegóły dopiero teraz

Ze względu na ogromne zasługi Gucwińskiego w propagowaniu ochrony zwierząt oraz ze względu na jego zaawansowany wiek, zrezygnowano z kary pozbawienia wolności. Dyrektor ZOO musiał zapłacić kare 1000 zł na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Sprawa ciągnęła się od 2006 roku i skończyła się w roku 2011.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy udaru mózgu. Każdy z nas powinien je znać
  2. Nie żyje legenda światowej piłki. Dwukrotnie zagrał w finale mundialu
  3. Niespodziewane wieści o Halince z "Kiepskich". Udało się uratować życie, internauci w euforii
  4. Księżna Kate wydała oficjalny komunikat o chorobie. Smutne, bolesne słowa
  5. Emerytce nie starczało pieniędzy na życie. Od polityka dostała radę, która woła o pomstę do nieba

Źródło: Gazeta Wrocławska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News