Polityk PiS w areszcie. Wśród zarzutów zabójstwo żony

Polityk PiS w areszcie. Wśród zarzutów zabójstwo żony Źródło: Fot. Pixabay.com

Żona działacza PiS została zamordowana. Czy Dariusz S. jest winien zabójstwa? Prokuratura postawiła zarzuty mężowi ofiary.

Żony Dariusza S., Marzeny S., miała zginąć z jego ręki. Tragedia rozegrała się w piątek, 22 lutego w Gdyni. Z nieznanych przyczyn mąż ofiary zadał jej 2 ciosy nożem. Jeden z nich okazał się śmiertelny. Jak wykazała sekcja zwłok, kobieta wykrwawiła się po przecięciu tętnicy płucnej. Z chwili zatrzymania oprawca miał 0,17 promila alkoholu we krwi, a w domu przebywały dzieci. Synowie zostali przewiezieni do placówki opiekuńczej, gdzie otrzymali niezbędną pomoc psychologa. Obecnie znajdują się pod opieką rodziny.

Policję zaalarmowali sąsiedzi, prawdopodobnie usłyszawszy kłótnię małżeństwa. Po zadaniu śmiertelnego ciosu Dariusz S. wszedł na dach i spadł z niego. Z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Od tamtej pory nie można było prowadzić z nim żadnych czynności mających na celu postawienie zarzutów i wymierzenie kary. Sytuacja się jednak odmieniła i usłyszał zarzuty zabójstwa i usiłowania zabójstwa, za co grozi mu od 8 lat nawet do dożywocia. Na wniosek prokuratora sąd zastosował trzymiesięczny tymczasowy areszt. Oskarżony przebywa na oddziale szpitalnym w Areszcie Śledczym w Gdańsku.

Żona Dariusza S. nie udzielała się politycznie

Marzena S. była nauczycielką języka angielskiego. Poznali się, gdy Dariusz S. prowadził własną działalność związaną z naprawą sprzętu RTV i AGD. Mieli dwójkę synów w wieku 9 i 13 lat. Kobieta w chwili śmierci miała 46 lat. Nie wiadomo jak dzieci radzą sobie z tym, co się stało. Po otrzymaniu pomocy od psychologa zostały przekazane dalszej rodzinie.

Przed kilkoma laty Dariusz S. poznał działacza PiS z Trójmiasta, Grzegorza Ksepkę, który jest wiceprezesem spółki Energa. Dzięki tej znajomości, w 2014 roku został umieszczony na listach wyborczych do rady miejskiej w Sopocie. Nie udało mu się jednak otrzymać mandatu radnego Prawa i Sprawiedliwości. W 2016 r. został członkiem rady nadzorczej spółki Energa Wytwarzanie. Pełnił tę funkcję zaledwie kilka miesięcy. W ostatnim czasie pracował jako koordynator do spraw komunikacji i promocji w sp. Energa Oświetlenie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Również w 2016 roku został wpisany na listę 100 ludzi dobrej zmiany, utworzoną przez Gazetę Wyborczą. Tak został opisany:

- Działacz PiS w Sopocie. Publikował teksty w sopockim miesięczniku "Riviera" sympatyzującym z PiS i na stronie internetowej sopockiego PiS. Kandydował na radnego Sopotu z komitetu Wojciecha Fułka, a następnie z PiS — podaje GW.

Dariusz S. prawdopodobnie został usunięty z szeregów pomorskiego PiS zaraz po tragicznych wydarzeniach. Czy wina zostanie mu udowodniona? Nic nie wskazuje na to, by morderstwa mógł dokonać ktoś inny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Beata Kozidrak wystąpi w "Tańcu z Gwiazdami"? Iwona Pavlovic powiedziała całą prawdę. To wyznanie wami wstrząśnie
  2. Małgorzata Kożuchowska jest w drugiej ciąży? Fani nie mają wątpliwości. To zdjęcie mówi wszystko
  3. Pilne informacje Polsatu, premier jedzie na miejsce. Trąba powietrzna w Polsce, zwołano sztab kryzysowy
  4. Jaką emeryturę dostanie Rydzyk? Tego nie spodziewał się absolutnie nikt
  5. Pola Raksa urodziła się podczas II wojny światowej. To jak wygląda dziś, wprawia w osłupienie
  6. To już oficjalne: pensja minimalna pójdzie w górę. Spora podwyżka dla miliona Polaków, wiemy od kiedy

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News