Kamil Stoch z żoną
Fot. Instagram.com/kamilstochofficial
Mikołaj Pilecki - 25 Marca 2018

Żona Stocha ujawniła jego największy sekret

Mistrz olimpijski w skokach narciarskich z Soczi i Pjongczang, Kamil Stoch cieszy się ogromną popularnością. Wciąż jednak nie wiemy o nim wszystkiego. Rąbka tajemnicy uchyliła jego żona, Ewa Bilan-Stoch.

Dziś skończył się bardzo udany sezon dla polskich skoków narciarskich, ale przede wszystkim Kamila Stocha. Polak zdobył w tym sezonie niemal wszystko, co mógł. Sportowiec z Zębu wygrał Turniej Czterech Skoczni, zdobył olimpijskie złoto, srebro na mistrzostwach świata, a na dodatek zwyciężył w Pucharze Świata i zabrał kolejną już, trzecią kryształową kulę do domu. Stoch wyniesiony został w ostatnich kilku latach do rangi bohatera narodowego. Trudno się dziwić, gdyż skoczek dokonał rzeczy, których nie udało się dokonać nawet Adamowi Małyszowi. Z takiego obrotu spraw bardzo cieszy się również Wojciech Fortuna, dawny mistrz olimpijski z Sapporo. - Dzięki temu, że Kamil osiąga sukcesy, wciąż ktoś pamięta też o mnie, starym mistrzu sprzed 46 lat. Gdyby nie jego skoki, nie podpisywałbym tylu autografów - powiedział w rozmowie z "Faktem".

Kamil Stoch i Ewa Bilan

Żona Stocha postanowiła ujawnić tajemnicę swoją i skoczka - to, jak zrodziła się między nimi miłość. Wszystko zaczęło się w Zakopanem w miejscowej Szkole Mistrzostwa Sportowego. Uczęszczało tak oboje dzisiejszych małżonków. Ewa trenowała judo, Kamil oczywiście skoki narciarskie. Żona mistrza olimpijskiego postanowiła opowiedzieć o początkach ich znajomości. - Kamil do dziś wspomina, że zawsze chodziłam wszędzie z judokami i nie dało się do mnie dopchać. Byliśmy zgraną ekipą. Zdarzało się, że ważący 160 kilogramów Janusz Wojnarowicz odprowadzał mnie do szkoły. Czasami nawet z kolegą ze Słowacji, który ważył 140 kg, więc w sumie ochraniało mnie trzysta kilogramów żywej wagi. Nie dziwię się, że Kamil trochę się obawiał - powiedziała w rozmowie z "Faktem". Stochowie zbliżyli się do siebie dopiero po wielu latach. Podczas zawodów w Planicy, gdzie Kamil nie zakwalifikował się do konkursu głównego. Wtedy udał się na spacer po mieście, a tam spotkał Ewę. Tak rozpoczęła się ich bliższa znajomość, która przerodziła się w poważny związek.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Gwiazda „M jak Miłość” poszła do Polsatu. Z jej twarzą zrobili coś strasznego
  2. Rydzyk się przestraszył! Pokrętnie tłumaczy się z samochodów od bezdomnego
  3. Polski aktor wpadł w furię na imprezie. Zszedł ze sceny, zaczął się szarpać
ZAMIANAstoch1W jakim wieku Kamil Stoch zdobył pierwsze złoto? SZOK! 10 nieznanych faktów z jego życiaCzytaj dalej
"}" data-sheets-userformat="{"2":4546,"4":[null,2,11982760],"9":1,"10":2,"11":4,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
stoch1W jakim wieku Kamil Stoch zdobył pierwsze złoto? SZOK! 10 nieznanych faktów z jego życiaCzytaj dalej
piotr_żyła210 cytatów Piotra Żyły, które rozbawią cię do łez. Zwijamy się ze śmiechuCzytaj dalej
"}" data-sheets-userformat="{"2":4546,"4":[null,2,11982760],"9":1,"10":2,"11":4,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
piotr_żyła210 cytatów Piotra Żyły, które rozbawią cię do łez. Zwijamy się ze śmiechuCzytaj dalej
źródło: fakt.pl