Ile ma lat Brigitte Macron? Pierwsza dama Francji wzbudza kontrowersje

Ile ma lat Brigitte Macron? Pierwsza dama Francji wzbudza kontrowersje Źródło: president.gov.ua/aut.MYKOLA LAZARENKO

Żona Macrona oraz jej wiek budzi wiele kontrowersji nie tylko we Francji, ale również w Polsce. O wiele starsza od męża pierwsza dama Francji ma ciekawy życiorys. Choć obywateli francuskich i obserwatorów zagranicznych powinna interesować głównie jej wiedza i poglądy, oczy wszystkich skupione są przede wszystkim na jej metryce i stylu. Ile więc lat ma Brigitte Macron?

Żona Emmanuela Macrona. Brigitte Macron - wiek

Żona Macrona, Prezydenta Republiki Francuskiej, który obecnie ma 41 lat, jest od niego ponad dwadzieścia lat starsza. Jaka była geneza ich miłości?

Brigitte Macron urodziła się 13 kwietnia 1953 roku w położonym na północy kraju Amiens czyli obecnie ma 65 lat. W tym samym mieście wychowywał się Emmanuel Macron.

 - Gdybym to ja był starszy o 20 lat od mojej żony, nikomu nie przyszłoby do głowy, że nie możemy być razem. To czysty mizoginizm i homofobia - mówił rozżalony Prezydent Francji. 

Jakiś czas temu do sieci trafił rzekomy skan dowodu, na którym data urodzenia Pierwszej Damy to rok 1943, co wskazywałoby, że jest ona o 34 lata starsza od swojego męża. W Internecie aż zawrzało, wszyscy dyskutowali tylko o tym.

Sama zainteresowana nie komentowała sprawy, oficjalnie wypowiedzieli się natomiast specjaliści do spraw wizerunku partii En Marche, do której należy Emmanuel Macron. Zalecali oni ostrożność w dawaniu wiary we wszystko, co widzimy w sieci, zasugerowali również, że jest to haniebny fotomontaż dowodu. Brigitte uśmiecha się na tym zdjęciu, co jest niedopuszczalne w oficjalnych dokumentach. Poza tym ma na sobie słynny żakiet od Louisa Vuittona, który miała na sobie w dniu zwycięstwa wyborczego męża.

Brigitte Macron w młodości. Życiorys Pierwszej Damy Francji

Brigitte, wtedy jeszcze Trogneux pracowała jako nauczycielka łaciny i francuskiego w katolickim liceum. W 1974 roku poślubiła bankiera Andre Louis Auziera, z którym miała troje dzieci: Sebastiena, Laurence'a oraz Tiphaine. Ostatecznie para rozwiodła się w 2006 roku. 

To właśnie w jezuickim liceum poznała przyszłego męża, podobno za sprawą córki, która zachwalała swojego kolegę ze szkoły i zaprosiła do współpracy w kółku teatralnym. Emmanuel Macron już w wieku 15 lat wiedział, że to właśnie Brigitte jest kobietą jego życia i to z nią chciał w przyszłości tworzyć rodzinę. Trogneux miała wtedy 37 lat, męża i trójkę dzieci. 

Przyszły prezydent w wieku 16 lat wyznał ukochanej swoje uczucia, jednak za namową rodziców do 18 roku życia ograniczył spotkania z matką swojej koleżanki. 

Para zalegalizowała swój związek dopiero rok po rozwodzie przyszłej pierwszej damy z pierwszym mężem. Małżeństwo Emmanuela i Brigitte Macron stało się bardzo medialnym tematem. Życie prywatne francuskiej pary prezydenckiej jest często komentowane i wzbudza wiele emocji. Ludzie docenili wsparcie, jakiego udziela ważnym społecznym inicjatywom i fundacjom charytatywnym, gdy przestali skupiać się wyłącznie na jej metryce i różnicy wieku, jaka dzieli ją pomiędzy mężem. 

  1. Pamiętacie serial Cudowne lata? Tak dzisiaj wyglądają jego aktorzy
  2. Co to znaczy xD? Popularny wśród internautów symbol przyprawia o ból głowy
  3. Kto może liczyć na emerytury pomostowe? O co w nich chodzi i ile wynoszą?
  4. Ile zarabia wójt w Polsce? Gospodarze gmin mają przede wszystkim służyć
  5. Ból brzucha: co oznacza, kiedy boli z lewej strony? Co kiedy boli w okolicy pępka?
Następny artykuł