Żona brutalnego dyktatora odpowie za atak, którego dokonała na południowoafrykańskiej modelce. Kobieta została raniona na twarzy, a jej kariera stoi pod znakiem zapytania. Teraz domaga się odszkodowania.

Grace Mogabe jest żoną 93-letniego Roberta Mogabe, który nieprzerwanie od 1987 roku sprawuje rządy twardej ręki w Zimbabwe. Kiedy przebywała wraz z synami w jednym z hoteli w Johannesburgu w Republice Południowej Afryki, zobaczyła w ich pokoju Garbiellę Engels, południowoafrykańską modelkę.

Wtedy, niewiele się zastanawiając, sięgnęła po leżący pod ręką przedłużacz i zaczęła nim bić kobietę. Doprowadziła do otwarcia się trzech ran na jej głowie. Nie biła tylko kablem, ale także wtyczką. Ochroniarze pierwszej damy mieli w tym czasie stać w bezruchu, nie mając zamiaru reagować.

– Nie wiedziałam, co się dzieje, ani kim ona jest. Kiedy wbiegła do pokoju i mnie zobaczyła, była wściekła. Wzięła kabel, który znajdował się pod ręką i tak po prostu bez powodu zaczęła mnie bić – relacjonuje poszkodowana.

W wyniku furii Grace Mogabe, na czole modelki pojawiła się sporych rozmiarów głęboka blizna, która może oznaczać koniec kariery Engels. Sprawczyni została już oskarżona o pobicie. Jak podaje BBC, policja RPA jest w trakcie prób dobrowolnego sprowadzenia żony prezydenta Zimbabwe do jednego z komisariatów.

fot. Twitter/Solomon Harudzibwi
Grace Mogabe z mężem. fot. wikimedia.org

źródło: wp.pl

...

Zobacz również