Żona i mąż znalezieni martwi
Pixabay Arcaion
Irmina Jach - 30 Maja 2020

Dotarła do nas bolesna wiadomość, niestety, dwoje staruszków nie żyje. Sprawą zajmie się prokuratura

Przed kilkoma dniami w Strzelcach Krajeńskich (woj. lubuskie) policjanci dokonali makabrycznego odkrycia. W jednym z mieszkań przy ul. Wyzwolenia znaleziono ciała dwojga starszych osób. Zwłoki 83-letniego mężczyzny zostały odnalezione w fotelu. W tym samym pomieszczeniu, na ziemi, leżało ciało jego dwa lata młodszej żony.

Schorowani staruszkowie nie mieli rodziny. Ich jedyna córka zmarła przed trzydziestoma laty. Od tamtej pory pan Michał samotnie opiekował się małżonką, Stefanią, która była osobą leżącą. Jedynymi osobami, które miały kontakt z małżeństwem, byli sąsiedzi z bloku, którzy widywali mężczyznę, kiedy ten wychodził po zakupy. 83-latek skarżył się na problemy zdrowotne. O sytuacji rodziny wiedzieli pracownicy opieki społecznej. Nie interweniowali nawet po dramatycznym telefonie sąsiadki małżeństwa.

Sanepid ŚląskPierwszy tego typu przypadek w Polsce. Sanepid potwierdziłCzytaj dalej

Żona umarła kilka dni po mężu.

W grudniu zeszłego roku starsi państwo zrezygnowali z opieki pielęgniarki. Kobieta niezwłocznie poinformowała Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Strzelcach Krajeńskich o tym, że małżeństwo wymaga pomocy w codziennym funkcjonowaniu. Na miejsce udał się wówczas pracownik ośrodka. Skontaktował się również z daleką rodziną emerytów, która miała przekazać informację, że staruszkowie nie życzą sobie pomocy, o czym poinformowała media dyrektor MGOPS.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

ŚlubKobieta poślubiła małego truposza. Wspólne zdjęcia małżonki i zombie-lalki wywołują ciarki na cieleCzytaj dalej

Przez blisko pół roku ośrodek nie kontaktował się ze starszym małżeństwem. 14 maja pracownicy odebrali dramatyczny telefon sąsiadki, która obawiała się, że stało się coś złego. Pracownik nie przekazał nikomu tego zgłoszenia oraz nie powiadomił policji. Kiedy funkcjonariusze weszli do mieszkania po kilku dniach, było już za późno. Małżeństwo nie żyło od kilku dni. Przekazano dramatyczną wiadomość - kobieta przez kilka dni umierała w pomieszczeniu, w którym leżało ciało jej męża.

Dziś ujawniono wyniki sekcji zwłok zmarłego małżeństwa. Przyczyną ich śmierci była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa. Prokuratura prowadzi postępowanie ukierunkowane na nieumyślne spowodowanie śmierci.

Dzisiaj grzeje:

1. Bardzo smutna wiadomość, składamy wyrazy współczucia. Joanna Racewicz okryła się bólem po stracie ukochanej osoby

2. Alicja Majewska kończy dziś 72 lata. Mało kto zna szczegóły z jej życia, gotowy scenariusz na film

- Śledztwo prowadzone jest również pod kątem ustalenia, czy właściwie zadziałały organy państwowe. W szczególności ośrodek pomocy w Strzelcach Krajeńskich i ewentualnie policja, bo takie głosy się pojawiają - powiedział Łukasz Gospodarek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim.

Na ten moment nikt nie usłyszał zarzutów. Na mocy decyzji burmistrza Strzelec Krajeńskich, dyrektor ośrodka pomocy społecznej otrzymał naganę, natomiast pracownik społeczny, który zaniedbał sprawę opieki nad emerytami, został wydalony z pracy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niedobór witaminy B może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Jak go rozpoznać i uzupełnić braki?
  2. Bayern Monachium - Fortuna Duesseldorf. Wybitny mecz Lewandowskiego, Polak z dwoma bramkami (WIDEO)
  3. Dostałeś SMS od Lidla o danej treści? Jesteś w niebezpieczeństwie, natychmiastowo go skasuj
  4. Właśnie się zaczęło, Isolde szaleje nad Polską. Kolejne województwa w strefie zagrożenia
  5. Margaret wyznała całą prawdę. Fani zawiedzeni po tym, jak przeczytali jej gorzkie słowa
  6. Mistrz kuchni odradza wyrzucanie skórek po pieczarkach. Robi z nich rewolucyjny rosół, jakiego nigdy nie jadłeś


Mycie zębówKobieta nie myła zębów przez 10 lat. Rezultat wprawia w osłupienie, jej dzisiejszy wygląd odbiera mowęCzytaj dalej

Źródło: TVP3 Gorzów Wielkopolski/Gazeta Lubuska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News