Żona Tomasza Mackiewicza dokonała odkrycia
Facebook/Tomek Mackiewicz
Mateusz Sidorek - 30 Stycznia 2020

Dopiero dwa lata po śmierci Mackiewicza jego żona dokonała odkrycia. Trafiła na "ostatnią wolę" męża, o której nikt nie miał pojęcia

Żona Mackiewicza dopiero po dwóch latach poznała prawdę. Dopiero wtedy kobieta odnalazła "ostatnią wolę" męża. Oto nieznany fakt dotyczący himalaisty, który stracił życie na Nanga Parbat.

Żona Tomasza Mackiewicza podzieliła się wspomnieniami o tragicznie zmarłym mężu z dziennikarką WP. Kobieta opowiedziała o swoim podejściu do jego pasji i o tym, jak radzi sobie po śmierci. Anna Solska-Mackiewicz zdradziła również, że niedawno, przeszukując rzeczy męża, przypadkowo odkryła jego "ostatnią wolę". Wcześniej nigdy o tym nie rozmawiali.

Emerytura wiekŚwiat emerytów wywróci się do góry nogami. Kolosalne zmiany, jest najnowszy projektCzytaj dalej

Anna Solska-Mackiewicz, żona polskiego himalaisty, który zginął podczas zejścia z Nanga Parbat, oswoiła się już trochę z jego śmiercią. W osobistym wywiadzie przyznaje też, że przeczytała opublikowane wspomnienia Elisabeth Revol, w których przyjaciółka Tomasza opisuje ich tragicznie zakończoną wyprawę. Z oczywistych względów najtrudniejszy był dla niej fragment opowiadający o tym, jak para himalaistów próbuje zejść ze szczytu w ekstremalnych warunkach.

Żona Tomasza Mackiewicza zdradza jego "ostatnią wolę"

Anna Solska-Mackiewicz, żona zmarłego dwa lata temu himalaisty, nadal trzyma jego ulubiony śpiwór. Kobieta przyznała, że nadal utrzymuje się na nim zapach Tomka. Chociaż bała się o męża, ten zawsze potrafił ją uspokoić, zapewniając, że nie umrze w górach. Niedawno, przeszukując jego rzeczy, trafiła na jego korespondencję, którą wymieniał się z jednym ze swoich bliskich znajomych. Tomasz Makiewicz pisze w niej otwarcie: "nie sprowadzać ciała, to kosztowne i niepotrzebne". Ta "ostatnia wola", którą odkryła żona himalaisty, może okazać się bardzo istotna. Zwłaszcza, że ojciec tragicznie zmarłego mężczyzny długo starał się o sprowadzenie zwłok do Polski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Disco poloSą zdjęcia, Marcin Miller z Boys już dłużej nie może ukrywać prawdy. Wielu fanom opadły szczękiCzytaj dalej

Żona Tomasza Mackiewicza przyznaje, że niepokoiła ją fascynacja męża na punkcie Nanga Parbat. Wspomina, że zdobycie góry stało się jego największą ambicją. Już wtedy Anna martwiła się, że Tomasz nie podchodzi do tego zadania racjonalnie. Kobieta również potwierdza, że jej mąż miał do wspinaczki specyficzne podejście, które zostało wielokrotnie krytykowane przez innych himalaistów. Twierdzili, że Mackiewicz wyśmiewał współczesne metody himalaizmu, obliczania każdego kroku, miał zbyt hipisowskie podejście. Jego żona natomiast uważa, że bardzo dobrze się wspinał i nigdy nie robił tego bezmyślnie.

Dzisiaj grzeje:

1. Kolejne podejrzenie koronawirusem w Polsce. Kobieta w szpitalu, wróciła z Chin
2. Wybuch na południu Polski. Bilans jest fatalny, trwa akcja służb

Po dwóch latach od tragicznej śmierci Tomasza Mackiewicza jego żona bardzo ciepło wspomina ich związek, chociaż nie było w nim miejsca na stabilizację. Podróże himalaisty skazywały rodzinę na życie w ciągłej niepewności, a jego nieobecność w domu była bardzo odczuwalna. Anna zdradziła na koniec, że styczeń jest trudnym miesiącem, po którym przez kilka dni dochodzi do siebie - to czas zarówno śmierci, jak i urodzin Tomka.

Najlepsze newsy dnia;

  1. Polka wróciła z Wuhan. Wyjawiła długo ukrywaną prawdę, nagle zaczęła mówić o chińskiej żywności
  2. Trzynastki już niebawem. Jest dokładna data wypłat
  3. Matka z całej siły kopnęła swoją 3-letnią córeczkę. Powód? Aż się gotuje w człowieku
  4. 11-latek popełnił samobójstwo. Mama, przeglądając jego telefon, zamarła, wszystko stało się jasne
  5. Mało kto zdaje sobie sprawę, jak wygląda żona Krzysztofa Krawczyka. Po prostu anioł nie kobieta

zwierzę paszportPies zniszczył ważny dokument swojej właścicielki. Kilka dni później porażająca prawda wyszła na jaw, ocalił jej życieCzytaj dalej

źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News