Pokojówka Polka została żoną milionera. Miała na niego odważny plan, całkowicie stracił dla niej głowę

Pokojówka Polka została żoną milionera. Miała na niego odważny plan, całkowicie stracił dla niej głowę Źródło: Unsplash / Sharon McCutcheon

Żona miliardera poznała go, kiedy była pokojówką. Polka zupełnie rozkochała w sobie bogacza. Stracił dla niej głowę, a kiedy umarł, odziedziczyła po nim ogromny majątek.

Żona amerykańskiego miliardera pochodziła z Polski. Poznali się, kiedy pracowała w jego domu jako pokojówka. Kobieta zupełnie zawróciła mu w głowie, dla niej porzucił partnerkę po 30 latach małżeństwa. Kochał ją bezgranicznie, a po jego śmierci odziedziczyła ogromną fortunę.

Żona amerykańskiego miliardera urodziła się na terenie Polski

Barbara Piasecka urodziła się w 1937 roku w rodzinie biednych rolników i była ich 4. dzieckiem. Matka kobiety miała problemy psychiczne i często dostawała ataków paranoi i furii. Dziewczyna postanowiła, że musi rozpocząć walkę o lepsze życie. Rozpoczęła studia na kierunku historia sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim. W wieku 29 lat, wraz ze starszym narzeczonym, wyjechała do Rzymu. Później podjęła odważną decyzje i bez znajomości języka angielskiego przeprowadziła się sama do Stanów Zjednoczonych.

W USA poznała Zofię Kowerdan. To ona załatwiła jej pracę kucharki u państwa Johnsonów, współzałożycieli koncernu Johnson & Johnson. Pan domu był niezwykłym kobieciarzem i przywitał nową pracownice w oryginalny sposób.

- Moja żona powiedziała, że mamy piękną kucharkę, mam nadzieję, że będziesz tu szczęśliwa - miał powiedzieć na powitanie do Barbary jej przyszły maż.

Barbara nie umiała gotować, została więc pokojówką. Z czasem nauczyła się języka i zaaklimatyzowała w nowym kraju. Pewnego dnia powiedziała szefowi, że przepłacił za nowy obraz. Kobieta dzięki swojemu wykształceniu zauważyła, że nie namalował go artysta, a jego pomocnik. Tego dnia wiele zyskała w oczach mężczyzny, a ich znajomość zaczęła się intensywnie pogłębiać. Z czasem kobieta została kuratorem zbiorów sztuki w ich domu oraz kochanką pracodawcy. Milioner zupełnie zatracił się w uczuciu do Polki.

Dla niej porzucił drugą żonę, z którą był w związku 30 lat. Pobrali się w 1971 roku, a wraz z mężem kobieta zyskała ponad 330 milionów dolarów majątku.

- Za mężczyznę, który dał mi wszystko i który da mi jeszcze więcej, jeśli zajdzie taka potrzeba - tak miał brzmieć weselny toast, który wygłosiła Barbara Piasecka.

Żona odziedziczyła cały majątek po swoim mężu milionerze

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Miedzy małżeństwem było 40 lat różnicy wieku, co wzbudzało spore kontrowersje. Choć Barbara miała bardzo trudny charakter, zdecydowanie więcej ich łączyło niż dzieliło. Mężczyzna był bezgranicznie zakochany w nowej żonie.

Dzisiaj grzeje: 1. Dziewczynka na zdjęciu sprzed 121 lat poraziła internautów. Zauważyli w jej wyglądzie niezwykłą rzecz
2. 72-letni Karol Strasburger został właśnie ojcem! Znamy płeć i imię dziecka

10 lat po ich ślubie zdiagnozowano u niego raka. W testamencie praktycznie całkowicie wydziedziczył swoje dzieci, czyniąc Barbarę swoją jedyną spadkobierczynią. Kobieta pomnożyła odziedziczoną fortunę i dzięki głowie do interesów wskoczyła na listę najbogatszych ludzi na świecie. Jej majątek ostatecznie oszacowano na 3 miliardy dolarów. Pomimo nowego życia, wciąż pamiętała o Polsce. Zmarła w rodzinnej Sobótce w 2013 roku.

>> Szalona promocja. Kup płytę Viki Gabor za 12,99 z darmową dostawą, trzeba się pospieszyć zanim zniknie z półek <<

Najlepsze newsy dnia:

  1. 6 osób nie żyje, ponad 360 jest rannych, bilans ofiar cały czas rośnie. Media obiegły informacje o zagranicznej tragedii
  2. Agata Duda przejęła mikrofon i wystosowała apel do Polaków. Potrzebna jest pomoc
  3. Koniec z nudną panierką z bułki tartej. Dzięki nowej panierce kotlety schabowe będą tak pyszne, jak nigdy wcześniej
  4. Tajemnice Szarika z "Czterej pancerni i pies". Nie wszystkich aktorów darzył sympatią
  5. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła

źródło: Jest pozytywnie

Następny artykuł