Są najstarszym małżeństwem na świecie. Niewiarygodne jak długo są ze sobą

Są najstarszym małżeństwem na świecie. Niewiarygodne jak długo są ze sobą Źródło: .

Żona musi bardzo kochać swojego męża, skoro jest z nim aż tak długo. Rzadko można spotkać parę, która jest ze sobą tyle lat. Ich niezwykły związek został zauważony przez media, które opisują ich niesamowitą historię.

Żona i mąż powinni tworzyć zgrany duet. W dzisiejszych czasach jednak coraz częściej małżeństwa kończą się rozwodem, gdyż młodzi ludzie zamiast rozwiązywać swoje problemy wolą raczej się ich pozbywać. Winna może być też nieprzemyślana decyzja. Zakochani nie czekają długo z oświadczynami, a potem ślubem. Ta para jednak jest przykładem na to, że związek dwojga ludzi może być niezwykle trwały. Właśnie zostali okrzyknięci najdłużej żyjącym małżeństwem na świecie.

Żona i mąż pobili rekord

Charlotte i John Henderson poznali się w Teksasie. Studiowali na tej samej uczelni i wpadli sobie w oko. Ona była nauczycielką, on trenerem piłki nożnej. Zwlekali z decyzją o ślubie, bo chcieli najpierw zaoszczędzić nieco pieniędzy na początek nowego, wspólnego życia. Ostatecznie pobrali się po 5 latach znajomości 22 grudnia 1939 roku. Uroczystość była niezwykle skromna - zaproszono zaledwie dwóch gości. Miesiąc miodowy także nie był luksusowy. Para zdecydowała się na wyjazd do San Antonio, a noc spędzali w tanim hotelu, gdzie płacili tylko 7 dolarów za dobę.

Trudne początki okazały się korzystne dla ich związku. Mimo ogromnej oszczędności potrafili znaleźć wspólny język, a pieniądze nigdy nie były dla nich tak ważne, jak wspólne uczucie. Obecnie Charlotte ma 105 lat, natomiast jej mąż jest dwa lata starszy. Oboje cieszą się dobrym zdrowiem. Uważają, że to zasługa regularnej aktywności fizycznej. Ponoć John nadal uczęszcza na siłownię. Innym ważnym czynnikiem długowieczności jest zdrowe odżywianie i unikanie alkoholu. Podobno dzięki temu para ma jedynie drobne problemy ze słuchem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Najstarsze żyjące małżeństwo

22 grudnia 2019 roku Charlotte i John świętowali 80. rocznicę małżeństwa. Według Księgi Rekordów Guinessa to czyni ich najstarszym żyjącym małżeństwem, za otrzymali specjalny certyfikat.To bardzo szczególne wyróżnienie dla zakochanych. Seniorom można pogratulować nie tylko pięknego wieku, ale także wytrwałości w uczuciu. Powinni stanowić wzór dla wszystkich osób, które myślą o założeniu własnej rodziny.

Dzisiaj grzeje: 1. Rzeczy, których nie wolno robić w Wigilię. Przynoszą nieszczęście na kolejny rok, lepiej uważać
2. Syn Królikowskiego opublikował straszne zdjęcie. Trudno utrzymać na nim wzrok

Inną parą, która zasłynęła swoim stażem małżeństwa, jest Zalmyra i Herbert Fisherowie,którzy byli ze sobą aż 86 lat i 290 dni. Małżeństwu Henderson należy życzyć pobicia tego rekordu. Patrząc na ich doskonałą kondycję bardzo możliwe, że im uda.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mamy łzy w oczach. Ksiądz odmówił chrztu umierającego dziecka z jednego, podłego powodu
  2. Nie żyje znakomity polski dziennikarz sportowy. Pracował przez niemal 30 lat
  3. Już nie ma wątpliwości. W nocy zapadła decyzja w sprawie Pawła Królikowskiego, ogromnie współczujemy rodzinie
  4. Wodecki tuż przed śmiercią miał podjąć życiową decyzję. Nie zdążył, wyszło po latach
  5. Agata Duda nagrała życzenia dla Polaków. Jej stylizacja zwala z nóg

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News