Polski polityk oskarżony o straszną zbrodnię. Media dotarły do niewyobrażalnych ustaleń

Polski polityk oskarżony o straszną zbrodnię. Media dotarły do niewyobrażalnych ustaleń Źródło: facebook

Żona działacza partii rządzącej została zamordowana przez własnego męża. Kobieta zginęła w straszliwych męczarniach. Mężczyzna przez długi czas unikał wszelkiej odpowiedzialności. Teraz media dotarły do powalających ustaleń w sprawie. Najnowsze fakty są naprawdę szokujące.

Do tragicznego zdarzenia doszło 22 lutego 2019 roku w Gdyni. Były działacz Prawa i Sprawiedliwości, Dariusz S., zadał swojej 46-letniej żonie Marzenie S. dwa ciosy nożem. Sekcja zwłok wykazała, że kobieta zginęła na skutek przecięcia tętnicy płucnej i wykrwawienia. Po dokonaniu morderstwa mężczyzna wszedł na dach budynku i usiłował popełnić samobójstwo. Przeżył upadek i trafił do szpitala z licznymi obrażeniami ciała. Badania wykazały, że w jego organizmie znajdowało się 0,17 promila alkoholu. Przez wiele miesięcy niemożliwe było przeprowadzenie czynności wyjaśniających. Teraz media dotarły do najnowszych ustaleń w tej sprawie.

Żona została zamordowana przez męża

Dariusz S. w czasach poprzedzających zbrodnię pracował w w gdańskiej Enerdze, spółce zajmującej się dystrybucją energii elektrycznej. Przed laty mężczyzna kandydował z list Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Był aktywnym działaczem PiS w Sopocie. Współpracownicy postrzegali go jako osobę pracowitą i spokojną. Nikt nie podejrzewał, że jest zdolny do tak zatrważającej zbrodni.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Po próbie samobójczej Dariusz S. długo przebywał w stanie śpiączki farmakologicznej na oddziale szpitalnym Aresztu Śledczego w Gdańsku. Pierwsze przesłuchanie miało miejsce dopiero w maju 2019 roku. Działacz PiS usłyszał zarzuty zamordowania żony i próby zamordowania syna. Groziła mu kara w wymiarze od ośmiu lat do dożywotniego pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora został zastosowany trzymiesięczny areszt. Oskarżony twierdził, że nie pamięta ani zabójstwa żony, ani tego, że próbował ugodzić nożem trzynastoletniego syna. Z najnowszych informacji wynika, że Sąd Okręgowy w Gdańsku przed kilkoma dniami umorzył postępowanie wobec Dariusza S.

Z ustaleń śledczych wynika, że w chwili popełniania zabójstwa mężczyzna miał całkowicie zniesioną poczytalność. Zdecydowano, że zostanie umieszczony w zakładzie psychiatrycznym. Postanowienie sądu nie jest prawomocne. 

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Złe wiadomości

2. Dziewczynka ze zdjęcia nie żyje, jej siostrzyczka walczy o życie. Ogromny ból, mama była bezradna

3. Pierwsze objawy zawału serca. Nie wolno ich lekceważyć

- Z zebranych dowodów wynika, że Dariusz S. zdradzał objawy choroby psychicznej na długo przed popełnieniem zbrodni: opowiadał o spotykających go rzekomo nawiedzeniach, ostrzegał sąsiadów przed radioaktywnym śniegiem, wykazywał nadpobudliwość. Okoliczności te zostały ustalone między innymi na podstawie zeznań kilku świadków, w tym sąsiadów i kolegów z pracy. Podejrzany nigdy nie podjął leczenia psychiatrycznego. Umieszczenie go w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym ma odizolować go od otoczenia, dla którego jest zagrożeniem - mówił w rozmowie z mediami przedstawiciel działu prasowego Prokuratury Krajowej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał
  2. Mateusz Borek nie wytrzymał. Został zapytany na wizji o zdjęcia swojego nagiego ciała, posypały się wulgaryzmy, awantura na wizji
  3. Ależ afera, przerwano milczenie ws. nieślubnego dziecka księcia Karola. Media weszły w posiadanie niebywałych dowodów
  4. Polski polityk oskarżony o straszną zbrodnię. Media dotarły do niewyobrażalnych ustaleń
  5. Zła wiadomość, wielu Polaków może dużo stracić. Mało kto wiedział
  6. Nie ma odwrotu, Aleksander Kwaśniewski podjął niespodziewaną decyzję. Wielu nie dowierza
  7. Polak stworzył niezniszczalny materiał. Teraz może go wykorzystać wojsko
  8. Joanna Krupa przypadkiem pokazała kuchnię. Jest ogromne zaskoczenie, spodziewaliśmy się czegoś innego
  9. Dramat bohaterki „Nasz nowy dom”, straciła wszystko. Katarzyna Dowbor jest zrozpaczona

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News