Chciał zabić żonę, oblać kwasem i podpalić. Zapadła decyzja o jego losie

Chciał zabić żonę, oblać kwasem i podpalić. Zapadła decyzja o jego losie Źródło: pixbay/Victoria Borodinova

Żona nie mogła pójść na policję, bo groził, że wtedy ją "zapiankuje i spali". 49-letni łodzianin doczekał się kary. Czy sprawiedliwej?

Żona od pół roku była regularnie bita i straszona. Okładał ją rękami po twarzy i pięściami po żebrach. Znęcał się nad nią psychicznie strasząc, że "obleje jej twarz kwasem" i  "naprostuje jej kręgosłup pałką". Jednak kiedy mąż-oprawca wziął do ręki 15-centymetrowy nóż i w odległości 5 cm od przepony groził, że jeśli żona nie da mu pieniędzy, to ją "udzikuje", zainterweniował ich dorosły syn. Gdyby nie on, mogło dojść do największej tragedii.

Żona była całkowicie bezbronna. W ostatniej chwili uratował ją syn

Sterroryzowana żona nie miała wyjścia - sama nie mogła przeciwstawić się brutalowi. Bardzo bała się męża i za każdym razem próbowała go uspokoić. Nigdy nie okazywała agresji i nie odpowiadała na agresję męża. Jednak czasem wystarczyło, żeby w jego odczuciu niewłaściwie spojrzała na małżonka. Potrafił wtedy zniszczyć jej wszystkie ubrania i buty. Kiedy potrzebował pieniędzy na alkohol, zawsze mu je dawała. Bała się, że w przeciwnym razie wyrządzi jej kolejną krzywdę. 

Kiedy zagroził jej nożem, kolejny raz domagając się pieniędzy, do akcji wkroczył dorosły syn pary. Wyrwał ojcu nóż i ze strachu o życie matki, zgłosił sprawę na policję. Rodzinny kat po pół roku w końcu został zatrzymany.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sąd skazał oprawcę. Żona nareszcie dozna spokoju - nie na długo

Mężczyzna przed sądem nie negował faktu, że jest uzależniony od alkoholu. Jednak w przypadku znęcania się nad własną żoną, nie przyznał się do winy. Pomimo tego, został skazany. Według sądu oskarżony prześladował kobietę zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

- (...) Zachowania w postaci wszczynania awantur, formułowania gróźb, ubliżania stanowiły formę dręczenia pokrzywdzonej, uprzykrzania jej życia, wpływały negatywnie na jej stan emocjonalny - napisano w uzasadnieniu wyroku. 

Dzisiaj grzeje: 1. Pan młody dla żartu powiedział przed ołtarzem "nie". Nie mógł przewidzieć piekła, jakie rozpętał

2. Przerażające doniesienia! Dwie polskie gminy pilnie postawione na nogi, w akcji ratunkowej najnowocześniejszy policyjny śmigłowiec

Kat własnej żony został skazany na 3 lata i trzy miesiące pozbawienia wolności. Jednak wyrok ogłoszony przez łódzki sąd nie jest prawomocny. Oznacza to, że skazany może warunkowo wyjść z więzienia jeszcze przed upływem tego czasu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz komórkę? Nie unikniesz wyższych opłat. Już niebawem podwyżka cen
  2. Jerzy Owsiak nagłaśnia tragedię w jednym z polskich szpitali. Rusza na pomoc
  3. Mama poszła na szkolny występ syna. Gdy wyszedł na scenę, nauczycielka nagle rzuciła się w jego kierunku, niezwykle przejmująca scena
  4. Weszła do domu i zobaczyła krew na podłodze. Nagranie z ukrytej kamery pokazało wstrząsającą prawdę, musiała od razu działać
  5. Po 65 latach małżeństwa żona błagała męża, by ją zabił. Podjął decyzję, straszny zaskakujący finał

źródło: express ilustrowany

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News