Dopiero po 60 latach poznała największy sekret swojego męża. Wybuchnęła płaczem i nie mogła dojść do siebie

Dopiero po 60 latach poznała największy sekret swojego męża. Wybuchnęła płaczem i nie mogła dojść do siebie Źródło: youtube/CBS News

Żona była wiele lat po ślubie ze swoim ukochanym, gdy jego największy sekret wyszedł na jaw. Po 60 latach światło dzienne ujrzała prawda dotycząca jej męża. Kiedy się o tym dowiedziała, nie mogła dojść do siebie i powstrzymać łez.

Żona zrobiła wszystko, co tylko mogła, by dowiedzieć się prawy. Nic nie było dla niej tak ważne, jak dowiedzenie się, jaki los spotkał jej męża. Gdy poznała prawdę, nie mogła uwierzyć, że ta historia ma właśnie takie zakończenie.

Żona, która poznała męża w nietypowy sposób

Historia Peggy i Billiego zaczęła się niepozornie. Kobieta służyła w wojsku, gdzie jej dowódcą był ojciec Billiego. Marzeniem ojca było, żeby jego syn znalazł piękną żonę, więc gdy zobaczył Peggy od razu uznał, że musi ich ze sobą zeswatać. Zanim para spotkała się pierwszy raz, przez długi czas wymieniali między sobą listy. 

Kiedy w końcu doszło do ich pierwszego spotkania, byli w sobie zakochani po uszy. Spojrzenie na siebie po raz pierwszy sprawiło, że ich uczucia stały się jeszcze głębsze. Nagle okazało się, że nie mogą bez siebie żyć. 22 września 1943 powiedzieli sobie sakramentalne "tak". 

Niestety, nie było im dane cieszyć się sobą zbyt długo. Zaledwie sześć tygodni po ślubie Billie został wysłany na font, a Peggy została na Florydzie, gdzie mieszkali. Wiedzieli, że rozłąka spowodowana wojną może się przedłużyć. Nie zdawali sobie jednak sprawy z tego, że sześć tygodni, które ze sobą spędzili, było wszystkim na co mogli liczyć. 

Jego żona musiała czekać 60 lat, by poznać prawdę

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Kiedy Billie wyjechał, Peggy pisała do niego listy, myśląc, że uda im się utrzymać zwyczaj korespondencji. Chciała też podtrzymywać z mężem kontakt, żeby wiedzieć, czy jeszcze żyje. Przez pewien czas, kiedy Billie stacjonował w Europie, listy od niego trzymały na duchu jego żonę. Jednak szybko przestały pojawiać się kolejne. 

Wtem dostała list, z którego treści wynikało, że niebawem jej mąż wróci do domu. Zamiast ukochanego, którego oczekiwała dostała wiadomość, że Billie "zaginął w akcji". Zrozpaczona żona nie mogła pogodzić się z tym, co się stało, a wtedy w jej skrzynce pojawił się jeszcze jeden list od męża, który był datowany na dzień po jego zaginięciu. 

Żona nie rozumiała, czy to wojsko się pomyliło, czy jej mąż wpisał nieprawidłową datę. Skontaktowała się z wojskiem, które stwierdziło, że wystawiło pismo z błędną datą. Zła data nie dawała jej spokoju, postanowiła na własną rękę przeprowadzić śledztwo, by poznać prawdę o losach ukochanego. 

Dokładnie 68 lat czekała, by dowiedzieć się prawdy o mężu. Billie zginął kierując samolotem, który nagle zmienił swój kierunek, by obronić miasto. Billie widział, że z naprzeciwka lecą samoloty, które chcą zbombardować miasto Les Ventes. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mąż zaraz po ślubie przestał się odzywać do żony. Dopiero po 20 latach przemówił i wyjawił powód milczenia
2. Pilny alarm w całym powiecie, chłopiec nie żyje! Trwają poszukiwania zabójcy

Peggy wybrała się do Normandii na grób ukochanego, tam dowiedziała się, że w mieście widnieje ulica nazwana na część jej męża, a każdego roku odbywa się parada, by uczcić heroizm mężczyzny. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Iberion - grupa mediowa przyszłości
  2. Antyfake - nowy portal fact-checkingowy grupy mediowej Iberion
  3. Antyfake - walczymy z fake newsami i dezinformacją
  4. Biznes Info - portal biznesowy grupy mediowej Iberion
  5. Pikio - flagowy portal grupy mediowej Iberion
  6. Biznes Info - portal biznesowo-ekonomiczny grupy mediowej Iberion

źródło: everydaytale

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News