Żona Macierewicza żyje w jego cieniu. Mało kto wie, jaki dramat przeżywała

Żona Macierewicza żyje w jego cieniu. Mało kto wie, jaki dramat przeżywała Źródło: Piotr Molecki East News

Żona Antoniego Macierewicza rzadko pojawia się publicznie. Choć jej mąż jest w Polsce znaną osobowością, kobieta woli pozostawać w jego cieniu. Mało osób wie, że życie małżonków, którzy spędzili razem wiele dekad, zostało naznaczone wielkim dramatem. Prawda na temat tego, co przeszli, jest naprawdę szokująca.

Antoni Macierewicz jest politykiem, który budzi wiele kontrowersji. Były szef MON zasłynął m.in. tym, że nie bał się wyrażać swojego zdania, przez co znacznie zaostrzyły się jego stosunki z prezydentem. Jego wypowiedzi na temat katastrofy smoleńskiej są często cytowane przez media. Kiedy wraz ze zmianą premiera, zmienił się Minister Obrony Narodowej, polityk na chwilę zniknął. Spekuluje się, że powodem tego stanu rzeczy były kontrowersje związane z zatrudnieniem Bartłomieja Misiewicza. Nie ma osoby, która nie znałaby politycznych dokonań Antoniego Macierewicza. Mało kto wie jednak, że na co dzień były minister jest oddanym mężem. Jego żona przez lata pozostawała w jego cieniu.

Żona Antoniego Macierewicza żyje w cieniu męża

Hanna Natora-Macierewicz nie angażuje się w kwestie związane z polityką. Kobieta od lat pracuje jako historyk, specjalizuje się w archiwistyce. Zajmuje się także w redakcją książek, pracowała między innymi przy wydaniu książki matki braci Kaczyńskich, Jadwigi Kaczyńskiej. Reedycja książki "Jan Józef Lipski: monografia bibliograficzna" została opublikowana przed dekadą. Pracowała również przy pozycji poświęconej Komitetowi Obrony Robotników, który założył jej małżonek. Mówi się, że żona byłego ministra pełni funkcję domowego skarbnika. Informacje na ten temat znajdują się między innymi w oświadczeniach majątkowych polityka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Antoni Macierewicz i jego żona są parą od 54 lat. Pobrali się w 1973 roku. Trzy lata później przyszła na świat ich pierwsza córka, Aleksandra. Małżonkowie zamieszkali na warszawskim Żoliborzu. Polityk niejednokrotnie podkreślał rolę, jaką Hanna Natora-Macierewicz pełni w jego życiu. Były minister zwierzył się, że kobieta daje mu poczucie bezpieczeństwa i pewność, że ich domowe sprawy toczą się odpowiednim torem. Pomimo tematów, które ich dzielą, unikają sporów i starają się spokojnie dyskutować. Co ciekawe, żona Antoniego Macierewicza nie cierpi polityki.

Dzisiaj grzeje: 1. Do sieci wyciekła poufna rozmowa Andrzeja Dudy. Skandal na włosku, służby w akcji

2. GIS ostrzega. Na polskich ulicach pojawił się nowy, ekstremalnie niebezpieczny dopalacz

Mało kto wie, że małżonka mężczyzny przeżywała prawdziwy dramat. Antoni Macierewicz przez swoje kontrowersyjne poglądy i działalność opozycyjną wielokrotnie tracił pracę, przez co ciężar związany z utrzymywaniem domu spoczywał na jego ukochanej. Gdy były minister po wybuchu stanu wojennego trafił do więzienia, Hanna Natora-Macierewicz, która przebywała wówczas w Londynie, bez wahania wróciła do kraju. Na lotnisku czekali na nią funkcjonariusze SB, którzy uwięzili również ją. Do aresztu trafiła na ponad siedem miesięcy. Te trudne doświadczenia nie zmieniły jednak jej uczuć do męża. Małżonkowie są ze sobą bardzo szczęśliwi i zamierzają pozostać razem do końca swoich dni.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragiczna wiadomość z samego rana. Ulubieniec fanów przegrał z nowotworem, pozostawił trójkę małych dzieci i żonę
  2. Michała zwolnili z pizzerii w Kraśniku. Zemścił się na właścicielce w najbardziej perfidny sposób
  3. Był jednym z najbardziej rozpoznawalnych posłów w Polsce, nagle zniknął. Odsiaduje wyrok 10 lat więzienia
  4. Prezydent Duda znika na kilka dni. Media ustaliły, gdzie będzie przebywał
  5. Dramatyczne doniesienia o kultowym Arnie z 13 posterunku. Ma nawrót choroby, nie radzi sobie
  6. Syn Małgorzaty Rozenek nie miał mieć na imię Henryk, nie zgadniecie. Gwiazda w ostatniej chwili się rozmyśliła

Źródło: naTemat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News