Katolicka instrukcja dla małżeństw wzbudziła kontrowersje wśród internautów
Pixabay.com ANURAG1112
Irmina Jach - 12 Stycznia 2021

Jak sprawić radość mężowi? Katolicy stworzyli instrukcję obsługi dla żon, ogromna burza w internecie

Na wielu katolickich portalach internetowych pojawiła się instrukcja dla par pozostających w związkach małżeńskich. Autorzy doradzają kobietom „jak sprawić radość mężowi”. Ich żona nie powinna podejmować żadnych decyzji bez wiedzy męża.

Feministka Malina Błańska udostępniła na swoim profilu kontrowersyjny wpis. Podzieliła się z obserwatorami instrukcją dla małżeństw, znalezioną na jednym z katolickich portali internetowych. Jej treść wzbudziła w działaczce duży niesmak.

Katolicka instrukcja dla małżeństw wzbudziła kontrowersje wśród internautów

- Jak sprawić przyjemność mężowi? Swojemu, czy czyjemuś też się liczy? Jak sprawić przyjemność żonie? Ktoś się wypowie? To są instrukcje sfotografowane w jakiejś szkółce małżeńskiej. Jedna z was podesłała - napisała Malina Błańska.

Wśród zaleceń, jak sprawić radość mężowi, znalazły się punkty takie jak: „Doceniaj wszystko, co dla ciebie robi i mów mu o tym”, „Wieczorem powitaj męża uśmiechem i w miarę możliwości, dobrym humorem”, „Tylko dla niego zrób się na bóstwo”, „Ugotuj mu coś, co uwielbia” oraz „Nie podejmuj ważnych decyzji bez rozmowy z mężem”.

Z instrukcji dla męża można z kolei dowiedzieć się, co zrobić, by żona była zadowolona i nie narzekała. Wymieniono następujące porady: „Poświęć jej kwadrans, zanim zabierzesz się za gazetę”, „Jeśli ciężko pracowałeś, nie zapomnij o prysznicu”, „Zaproponuj jej, że naostrzysz noże”, „Czytaj jej na głos ciekawe artykuły”, „Opuszczaj po sobie deskę sedesową” oraz „Kiedy gdzieś razem idziecie, weź ją czasem za rękę”.

Ukryta kamera uchwyciła kobietę dobijającą się do drzwi. Kilka minut później doszło do najgorszegoUkryta kamera uchwyciła kobietę dobijającą się do drzwi. Kilka minut później doszło do najgorszegoCzytaj dalej

Obserwatorki Maliny Błańskiej nie kryją oburzenia. Uważają, że katolickie zalecenia są przestarzałe i godzą w dobre imię kobiet. Pod wpisem działaczki pojawiło się wiele negatywnych komentarzy na temat instrukcji.

- Ale przyjemnością dla żony nie powinno być opiekowanie się mężem i spełnianie jego zachcianek? Średniowiecze wita - napisała jedna z internautek.

- Na podstawie tej listy można stwierdzić, że mężczyzna to idiota, który potrzebuje specjalnej troski, a kobieta to gąska, potrzebująca zaganiacza - dodaje inna.

-Rażą mnie jak mantra powtarzane hasła - pomóż w pracach domowych, ale tylko jak jest zmęczona. No sorry, nie te czasy - krytykuje komentująca.

Uważacie, że instrukcja, która pojawiła się na katolickich portalach internetowych, jest szkodliwa dla którejkolwiek z płci? Uważacie, że małżonkowie powinni kierować się podanymi zasadami? A może zgadzacie się z fankami Maliny Błańskiej?

Instrukcja dla par

Instrukcja dla par

Źródło: Instagram @malina_blanska

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News