Zobaczył zdjęcie swojej zmarłej żony na paczce papierosów. Teraz żąda odszkodowania

Zobaczył zdjęcie swojej zmarłej żony na paczce papierosów. Teraz żąda odszkodowania Źródło: Pixabay/Chefchen

Zmarła żona tego mężczyzny znalazła się na paczce papierosów, jako przestroga dla palaczy. Zdjęcie kobiety było dla niego wstrząsem i nie mógł uwierzyć w to, co widzi. Teraz walczy o odszkodowanie.

Żona pewnego Włocha stała się nieświadomie przestrogą dla palaczy. Jej zdjęcie, bez zgody rodziny, po śmierci pojawiło się na paczkach papierosów. Teraz mąż zmarłej zamierza domagać się wysokiego odszkodowania od koncernu tytoniowego, który bezprawnie wykorzystał wizerunek jego partnerki. 

Zmarła żona na paczkach papierosów

Żona 50-letniego mieszkańca Misano Adriatico nie umarła przez chorobę spowodowaną paleniem papierosów. Kiedy mężczyzna zobaczył jej zdjęcie na paczce papierosów, był zszokowany. Nie miał pojęcia, skąd koncern tytoniowy zdobył tę fotografię, ani dlaczego właśnie jej zdecydował się użyć. 

Później okazało się, że wizerunek kobiety został wykorzystany bezprawnie. W związku z tym Włoch domaga się teraz gigantycznego odszkodowania za poniesione przez jego rodzinę szkody moralne. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Mąż domaga się odszkodowania

Zdjęcie zmarłej kobiety pojawiło się na paczkach papierosów jako przestroga przed niebezpieczeństwami wynikającymi z palenia. Od jakiegoś czasu producenci papierosów mają obowiązek umieszczać na paczkach makabryczne zdjęcia zniechęcające ludzi do tego nałogu. Poza komunikatem "palenie zabija" dodatkowo demotywujące mają być wizerunki chorych lub umierających osób, które doprowadziły się do tego stanu właśnie przez uzależnienie od nikotyny. 

Omawiana fotografia przedstawiała żonę Włocha leżącą w szpitalu i została wykonana tuż po zaintubowaniu. Żaden z członków rodziny kobiety nie wyraził zgody na użycie tego wizerunku, a koncern tytoniowy wyjaśnił, że zdjęcie zostało wykorzystane legalnie i pochodzi ono ze zbiorów utworzonych na mocy europejskich przepisów. 

Mąż zmarłej domaga się jednak odszkodowania w wysokości 100 milionów euro. Jest przekonany, że koncern nie ma racji, a sprawa trafi do sądu.

-Poradzili nam, abyśmy skontaktowali się z departamentem Komisji Europejskiej lub Ministerstwem Zdrowia i na pewno to zrobimy - wyjaśnił sprawę adwokat poszkodowanego 50-latka. 

ZOBACZ TAKŻE

  1. Agnieszka Chylińska tym razem przeszła samą siebie. Pospadacie z krzeseł na ten widok. Fani do teraz nie mogą dojść do siebie!
  2. Ujawniono prawdę o tożsamości Danuty Wałęsy. Te informacje elektryzowały miliony Polaków. Zdębiejecie! Nikt o tym wcześniej nie wiedział
  3. Magda Narożna z Pięknych i Młodych jeszcze ostrzej niż 14-letnia Roksana Węgiel! Pokazała całe pośladki
  4. Koszmar z dzieciństwa który Agata Duda "będzie miała przed oczami do końca życia". Przy rodzinnym stole słychać było tylko płacz
  5. To jest nierealne. Mama Grażyny Torbickiej ma ponad 80 lat, a wygląda jak petarda! Chyba zesłały ją anioły
  6. Niewiarygodne. Oto co znalazło się na grobie Kory, przechodniom opadają szczęki na sam widok
  7. Pola Raksa urodziła się podczas II wojny światowej. To jak wygląda dziś, wprawia w osłupienie
  8. Michał Wiśniewski bezskutecznie błaga o pomoc. Zostało 11 dni, Oliwier walczy o życie. Lekarze: "Sytuacja jest krytyczna"
  9. Wreszcie dowiedzieliśmy się ile Justyna Żyła zarobiła w Tańcu z Gwiazdami. To prawdziwa fortuna

Źródło: o2.pl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News