Cały gatunek już przepadł. Umarła właśnie ostatnia samica
.
Weronika Wasiak - 15 Kwietnia 2019

Cały gatunek już przepadł. Umarła właśnie ostatnia samica

Ten żółw został sam. Ostatnia samica gatunku zmarła. Eksperci sprawdzają teraz, co było przyczyną jej śmierci. Zastanawiają się również, czy istnieje jakikolwiek sposób na podtrzymanie gatunku.

Żółw będzie musiał radzić sobie sam? Ostatnia samica z tego gatunku kilka dni temu zmarła. Eksperci sprawdzają, co było przyczyną jej nagłego odejścia. Na świecie pozostały jeszcze trzy inne żółwie tego tak rzadkiego gatunku. Czy mimo braku samicy, uda się go podtrzymać?

Ostatnia samica odeszła. Żółw został sam w ZOO

Ten żółw przez wiele lat żył w ZOO w chińskim mieście Suzhou. Przez ten cały czas nie mógł czuć się samotny, ponieważ towarzyszyła mu żółwica z tego samego gatunku - Żółwiak szanghajski. Zupełnie niespodziewanie, samica odeszła. Jak się okazuje, była ona ostatnim płci żeńskiej tego niezwykle rzadkiego gatunku.

Prócz niej i jej towarzysza na świecie żyły jeszcze zaledwie dwa inne żółwie. Teraz pozostały już tylko, łączenie - trzy. Zatem ten gatunek już od długiego czasu był na wymarciu. Teraz, gdy stracono ostatnią samicę, wygląda na to, że szanse na jego podtrzymanie minęły. Pracownicy zoo zupełnie nie spodziewali się, że żółwica tak nagle umrze. Eksperci zaczęli badać przyczynę.

Strajk nauczycieli poruszył partnerkę KarolakaPartnerka Karolaka ostro o strajku nauczycieli. "Czy to nie aby skrajny egoizm?"Czytaj dalej

Co było przyczyną śmierci żółwia?

Okazuje się, że zaledwie dzień wcześniej samica została poddana sztucznemu zapłodnieniu. Był to już piąty tego typu zabieg w jej życiu. Przeprowadzone badania wykazały, że nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Mimo to samica następnego dnia - 13 kwietnia 2019 roku - już nie żyła. Naukowcy niezwłocznie zabrali się za zbadanie przyczyny śmierci samicy. Jednak nie są one jeszcze do końca znane. Być może wpływ na to miał wiek żółwicy, ponieważ liczyła ona już 90 lat.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

paznokcie hybrydowePaznokcie hybrydowe a żelowe. Kolosalne różnice są zaskakująceCzytaj dalej

Czy mimo braku samicy uda się uratować gatunek?

Według podawanych informacji naukowcy pobrali od samicy jej tkankę jajnika. Tuż po jej śmierci, specjaliści postanowili wykorzystać całą technologię. W przyszłości ich zamiarem będzie przeprowadzenie badań z pozyskanego fragmentu układu rozrodczego żółwicy. Być może wciąż rozwijająca się medycyna pozwoli na to, by bez żywiej samicy, podtrzymać tak rzadki gatunek, jakim jest Żółwiak szanghajski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwielbiany aktor "M jak Miłość" zmarł w męczarniach na raka. Bardzo bał się śmierci
  2. Marek Piekarczyk stracił dziecko. Wstrząsające wyznanie: „Zrobili sobie imprezkę na oddziale”
  3. Niewielu o tym pamięta. Tak kiedyś nazywała się Katarzyna Dowbor
  4. Dramat żony Wiśniewskiego. Przez rozwód musiała poddać się bardzo bolesnej operacji
  5. Z ostatniej chwili: Straszna katastrofa lotnicza. Samolot uderzył w helikopter

czterej pancerni i piesGwiazdor "Czterej pancerni i pies" ciężko choruje i nie może chodzić. Wstrząsające wiadomościCzytaj dalej

Źródło: O2

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News