Masakra kibiców Realu Madryt. ISIS zamordowało 14 fanów "Królewskich"

Masakra kibiców Realu Madryt. ISIS zamordowało 14 fanów "Królewskich" Źródło: źródło/flickr.com, wikimedia.org

14 kibiców Realu Madryt zginęło w wyniku masakry, do jakiej doszło w jednym z irackich barów. Mężczyzn zaatakowało trzech zamaskowanych bojowników Państwa Islamskiego, gdy ci dyskutowali na temat ulubionego klubu.

Do zdarzenia doszło dziś, gdy w Iraku zmierzchało. Wtedy to do baru, gdzie przebywało kilkudziesięciu fanów "Królewskich", wkroczyło trzech żołnierzy ISIS. Ekstremiści bez słowa zaczęli strzelać do Irakijczyków. W masakrze zginęło 14 mężczyzn, a 30 zostało rannych.

Jeden z tych, którzy przeżyli masakrę, Ziad Subhan, oświadczył, że fani futbolu w Iraku mają szczególnie trudno. ISIS i inni ekstremiści islamscy są bowiem zdania, że piłka nożna jest antymuzułmańska, dlatego stanowczo z nią walczą.

"Oni nie lubią piłki nożnej - uważają to za coś anty-muzułmańskiego. Przez to dochodzi do takich zbrodni. Wszyscy jesteśmy zdruzgotani z powodu tego, co się wydarzyło" - poinformował kibic.

Nie jest znany los bojowników, którzy dokonali masakry. Według nieoficjalnych informacji, żadnemu z nich nie udało się ujść cało. Jednego miała złapać policja, drugi miał wysadzić się w powietrze, a trzeci zostać zakopany żywcem przez mieszkańców okolicy. Informacje te wciąż pozostają jednak niepotwierdzone.

Pewne jest jednak, że piłkarze Realu Madryt podczas kolejnego meczu wystąpią z czarnymi opaskami na ramionach. Klub chce w ten sposób uczcić pamięć po swoich irackich fanach.

"Piłkarze Realu Madryt założą symboliczne czarne opaski jako znak żałoby i szacunku, ponieważ futbol i sport to zawsze teren spotkania, zgody i pokoju, z którymi nie wygra żaden rodzaj brutalnego terroryzmu" - można przeczytać w oficjalnym komunikacie na stronie "Królewskich".

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji! źródło: polsatnews.pl pt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News