Żołnierze dostali polecenie
Twitter.com terytorialsi
Monika Majko - 8 Listopada 2020

Tysiące żołnierzy dostało nagłe polecenie. Prezydent miasta bije na alarm, sytuacja jest poważna

Żołnierze dostali pilne wezwanie od ministerstwa, prezydent polskiego miasta skomentował sprawę. Sytuacja jest fatalna.

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej dostali polecenie od Ministerstwa Zdrowia, mundurowi zostali skierowani do placówek szpitalnych. Prezydent miasta zabrał głos w tej sprawie, polityk przekonuje, że ta decyzja pokazuje, jak fatalna jest sytuacja w kraju.

Na miejscu ratownicy, strażacy i wozy bojowe, służby szukają ludzi. Katastrofa w dużym polskim mieścieNa miejscu ratownicy, strażacy i wozy bojowe, służby szukają ludzi. Katastrofa w dużym polskim mieścieCzytaj dalej

Żołnierze WOT będą liczyć wolne łóżka w szpitalach

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował we wtorek, że poprosi wojsko o wsparcie w zakresie informowania o wolnych łóżkach covidowych. Szef resortu zdrowia przekonywał, że pomoc służb wynika z potrzeb sygnalizowanych przez same szpitale.

- Trudno im znaleźć personel, który mógłby uzupełniać dane (dotyczące łóżek covidowych), a my nie chcemy pozwolić na to, by takie zadania sprawowały osoby, które mogą sprawować opiekę nad pacjentami - tłumaczył Adam Niedzielski.

Już od tego weekendu 70 żołnierzy Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej wspiera w aktualizacji informacji o wolnych łóżkach 21 szpitali z województwa pomorskiego, które zajmują się leczeniem pacjentów zakażonych koronawirusem. Ich działania skomentował prezydent Sopotu, Jacek Karnowski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Prezydent Sopotu skomentował decyzję Ministerstwa Zdrowia

Prezydent Sopotu wyraził swoja opinię na ten temat podczas niedzielnej konferencji przed Sopockim Sanatorium "Leśnik", które aktualnie przyjmuje pacjentów chorych na COVID-19. Ośrodek został przekształcony w izolatorium mogące pomieścić 120 osób.

- To fatalny sygnał braku zaufania do personelu medycznego. Tacy żołnierze w sobotę zgłosili się do Pomorskiego Centrum Reumatologicznego z prośbą o udostępnienie pokoju, spania. Jak sobie to wyobrażają, że będą wchodzili w ten oddział zamknięty? Niszczyli sprzęt ochronny i łóżka, czy też pobierali oświadczenie od dyrekcji szpitala? Takie oświadczenie można wysłać mailem - powiedział Karnowski.

- Nie rozumiemy braku zaufania do lekarzy i Polaków. Apelujemy o cofnięcie tej głupiej i bezdusznej decyzji – dodał prezydent Sopotu.

Dzisiaj grzeje:

1. Podczas pogrzebu usłyszeli płacz i dziwne dźwięki z trumny. Kiedy otworzyli wieko, zamarli, natychmiast podjęli decyzję

2. Niepokojące, Piotr Kraśko odejdzie z ”Faktów TVN”? Media obiegła wiadomość o jego dzieciach

3. Wspaniałe wieści dla emerytów. Dostaną dodatkowe pieniądze, wiemy kiedy

Władze nadmorskiego kurortu wydały w tej sprawie oficjalne oświadczenie oświadczenie. Wyrażono oburzenie faktem, że Ministerstwo Zdrowia pod przykrywką ułatwiania pracy medykom, obarcza ich dodatkową odpowiedzialnością.

- w naszej opinii niedopuszczalne jest obarczanie dodatkowymi obowiązkami walczącego o ludzkie życie personelu, pracującego na tzw. oddziałach covidowych, w postaci konieczności organizowania stanowiska pracy i wyznaczenia osoby odpowiedzialnej za koordynację zadań dla żołnierzy monitorujących liczbę wolnych łóżek dla pacjentów z COVID-19 - można przeczytać w piśmie.

- Obarczanie obecnie szpitali walczących z COVID-19 dodatkowymi zadaniami, zajmowanie im pomieszczeń, uważamy za wysoce nieodpowiedzialne. Świadczy to o skandalicznym braku zaufania do lekarzy, których obowiązuje przecież Przysięga Hipokratesa - dodały władze Sopotu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szczere wyznanie żony Zenka Martyniuka. Ujawniła najbardziej skrywany sekret ich związku
  2. Wyciekło intymne nagranie gwiazdy sportu. Leży w łóżku bez ubrań, trener reprezentacji jest wściekły
  3. Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję ws. maseczek. Zmiany już od dziś
  4. Rząd nagle zmienia plany. Wycofa się z kontrowersyjnego zakazu?
  5. Żona zwija się z bólu. Mąż w tym czasie robi porażającą rzecz, zdjęcie oburzyło tysiące internautów
  6. Dwunastoletnie dziecko stworzyło coś niezwykłego. Naukowcy aż osłupieli, ciężko uwierzyć
  7. Uwielbiana wokalistka Ich Troje poświęca się teraz szlachetnemu zajęciu. Z sentymentem wspominamy Justynę Majkowską

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News