Co NAPRAWDĘ stało się w kopalni Zofiówka? Wstrząsające informacje

Co NAPRAWDĘ stało się w kopalni Zofiówka? Wstrząsające informacje Źródło: fot. twitter.com/PanMaciej90

5 maja w kopalni Zofiówka miała miejsce prawdziwa tragedia. Wstrząs, który wtedy nastąpił, był największy w historii placówki. Prokuratura wszczęła postępowanie, żeby wyjaśnić, co naprawdę się tam stało. 

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Wydział Kryminalny Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Zostały już zabezpieczone dokumenty o pracach górniczych prowadzonych na obszarze, w którym doszło do wstrząsu. Zostaną również przeprowadzone sekcje zwłok zmarłych górników. Samo śledztwo dotyczy nieumyślnego sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia pracowników kopalni Zofiówka. W rezultacie śmierć poniosła przynajmniej dwójka ludzi. Sprawdzane jest także czy obowiązki związane z bezpieczeństwem i higieną pracy zostały należycie wypełnione.

Zofiówka: informacje o tragedii

Wciąż trwa akcja ratunkowa. Nadal nie ma kontaktu z zaginionymi górnikami. Podczas tragedii stracono kontakt z siedmioma górnikami. Dwóch z nich odnaleziono już w sobotę. Zostali natychmiast przetransportowani do szpitala. Odnieśli oni obrażenia, które nie zagrażają życiu. Kolejna dwójka została odnaleziona w niedzielę. Niestety oni nie mieli już tyle szczęścia co ich koledzy. Górnicy byli bowiem już martwi, gdy dotarli do nich ratownicy. Z pozostałymi zaginionymi nadal nie nawiązano kontaktu. Trwająca do dziś akcja ratunkowa była w pewnym momencie przerwana z powodu warunków panujących w kopalni. Ogromne stężenie metanu uniemożliwiało podjęcie dalszej pomocy zaginionym. W pierwszej kolejności ratownicy musieli dostarczyć do miejsca wyłomu, aby wyprzeć śmiercionośny metan. Gdy to się udało, służby ratownicze mogły kontynuować swoją pracę. Niestety przynajmniej dla dwójki górników było już za późno. Wciąż nie wiadomo, w jakim stanie jest pozostała trójka. W obliczu tak wielkiej tragedii przeprowadzenie rzetelnego śledztwa wyjaśniającego przyczyny tego wypadku jest wręcz oczekiwane od prokuratury. Nie tylko rodziny osób, które tam tragicznie zmarły chcą poznać powód, dlaczego nie zapobieżono tej tragedii.
Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.
Zobacz także:
  1. Grał główną rolę w kultowym „Matrixie”. Dziś wygląda jak bezdomny
  2. Gawłowski wyjdzie z aresztu?! „Sekretarz generalny PO jest tam nielegalnie”
  3. Dzisiaj Władimir Putin oficjalnie został prezydentem Rosji
źródło: wprost.pl Następny artykuł