Światem wstrząsnęła wiadomość o samobójczej śmierci młodej, polskiej aktorki. W momencie, kiedy odebrała sobie życie, miała zaledwie 22 lata, całe życie przed sobą i świetlaną przyszłość. Okoliczności jej śmierci są tragicznie. Teraz o wszystkim opowiedziała jej przyjaciółka.

Zofia Marcinkowska w tragicznych okolicznościach odebrała sobie. O jej śmierci opowiedziała niedawno przyjaciółka aktorki, Iga Cembrzyńska, która niezwykle boleśnie przeżyła dramat bliskiej sobie osoby.

Cembrzyńska i Marcinkowska poznały się na studiach. Bardzo szybko połączyła je nić porozumienia, dzięki czemu zostały bliskimi przyjaciółkami.

Tragiczna historia aktorki

Niestety ich relacja nie trwała długo. Chociaż Marcinkowska była doskonale zapowiadającą się aktorką, odebrała sobie życie w niezwykle młodym wieku.

8 lipca 1963 roku w czasie kłótni popchnęła swego pijanego partnera, Zbigniewa Wójcika. Mężczyzna uderzył głową o kant zlewu, a Marcinkowska była przekonana, że go zabiła. Nie mogła wnieść tej myśli.

Zofia Marcinkowska: dramatyczna śmierć

Bardzo szybko napisała więc list pożegnalny i ostatecznie odebrała sobie życie, okręcając kurek z gazem. Wójcik zmarł jakiś czas później, gdyż nie otrzymał w porę odpowiedniej pomocy medycznej i sam także się zatruł.

– Któregoś dnia dowiedziałam się, że moja najlepsza przyjaciółka – Zofia Marcinkowska popełniła samobójstwo razem ze swoim narzeczonym, wybitnym aktorem – Zbigniewem Wójcikiem. Strasznie przeżyłam jej śmierć i nie mogłam dojść do siebie przez rok. Cierpiałam, bo była mi bardzo bliska – opowiedziała po latach o tym dramacie Cembrzyńska.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Aneta Zając jest wściekła. Żona Krawczyka chce odebrać jej dzieci
  2. Fani Anny Muchy przerażeni. Co się stało z jej twarzą?
  3. Doda zostanie matką?! W internecie zawrzało! (FOTO)

Czy państwo robi wystarczająco dużo, aby zapobiegać samobójstwom?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Dlaczego to zrobiły? 14 gwiazd, które odebrały sobie życie [ZDJĘCIA]


Gwiazdy "Klanu", które już nas opuściły [ZDJĘCIA]