Klepacka staje murem za Kościołem. "Jeśli przyjdą zniszczyć ten naród, zaczną od Kościoła"

Klepacka staje murem za Kościołem. "Jeśli przyjdą zniszczyć ten naród, zaczną od Kościoła" Źródło: Instagram/@zofia_klepacka

Zofia Klepacka nie ukrywa swoich poglądów. Kontrowersje wywoływały jej wypowiedzi dotyczące środowisk LGBT. Tym razem wybitna sportsmenka stanęła w obronie polskiego Kościoła.

Zofia Klepacka znana jest ze swoich przekonań, które można by określić jako prawicowe. Podkreśla m.in. swoją wiarę. Gdy przegląda się jej profile w mediach społecznościowych widać w publikowanych treściach motywy religijne i patriotyczne. We wtorek na jej Facebooku pojawił się obrazek z wizerunkiem kardynała Stefana Wyszyńskiego, okraszony znaczącym cytatem Prymasa Tysiąclecia. Trudno nie zrozumieć tego postu inaczej niż reakcję na toczącą się w ostatnich dniach dyskusję, jaką wywołał w Polsce film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu".

Zofia Klepacka dzieli fanów. "Ceniłem Panią za osiągnięcia sportowe. Miałem duży szacunek..."

W poście opublikowanym przez polską sportsmenkę widać zdjęcie kardynała Wyszyńskiego i jego słowa: "jeśli przyjdą niszczyć ten Naród, zaczną od Kościoła, gdyż ten Kościół jest siłą tego narodu". Czyżby Zofia Klepacka uważała, że film Sekielskich został nakręcony, by uderzyć w Kościół per se?

Post medalistki olimpijskiej z Londynu spotkał się z szerokim odzewem. Wielu internautów jest zawiedzionych postawą Klepackiej.

- Ceniłem Panią za osiągnięcia sportowe... Miałem duży szacunek... ale ostatnio widzę, że Pani odlatuje i z szacunku nic nie zostało - pisze jeden z użytkowników Facebooka.

Wiele osób zauważa, że cytat z prymasa został wykorzystany w zły sposób i został pierwotnie użyty w kontekście komunistycznej władzy, która faktycznie mordowała niewygodnych kapłanów. Przede wszystkim internauci zwracają uwagę, że tym, co niszczy Kościół są zbrodnie jego członków. Padają też głosy, że zbrodniarzy bezwzględnie trzeba karać, lecz nie można utożsamiać każdego księdza z pedofilem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zofia Klepacka szokuje nie po raz pierwszy. Jej wypowiedzi o środowiskach LGBT budziły kontrowersje

W komentarzu pod postem Klepacka udostępniła jeszcze jedną grafikę. Jest to screen z nieznanego artykułu.

- Na czele brytyjskiej siatki homoseksualistów-pedofilów stał James Rennie, znany działacz LGBT, domagający się prawa do adopcji dla homoseksualistów - głosi udostępniony przez nią cytat.

To nie pierwszy raz, gdy polska medalistka olimpijska wypowiada się negatywnie o środowiskach homoseksualnych. Po reakcjach internautów widać, że Klepacka straciła przez swoją radykalną postawę wielu fanów. W 2012 roku polscy kibice trzymali za nią kciuki podczas zawodów w klasie RS:X na Igrzyskach w Londynie. Wywalczony na olimpiadzie brązowy krążek przeznaczyła na charytatywną aukcję - zbierała pieniądze potrzebne do leczenia chorej na mukowiscydozę dziewczynki.

Nowa odsłona sportsmenki nie podoba się fanom o innych, mniej radykalnych poglądach. Jeden z internautów zaproponował, by Zofia Klepacka zapoznała się także z innymi naukami Prymasa Tysiąclecia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agnieszka Radwańska miała operację plastyczną? Fani: "Co ona zrobiła z twarzą?!". Jej nowy wygląd was ZSZOKUJE!
  2. Jolanta Kwaśniewska na zdjęciu z młodości w długich włosach. To najpiękniejsza Pierwsza Dama w historii Polski. Ten widok zwali was z nóg!
  3. Słuch po niej zaginął. Media milczą o Oliwii Bieniuk
  4. Oficjalny apel Michała Szpaka nic nie dał. Wielka klęska Polski
  5. Niewyobrażalna wpadka. Księżna Kate złożyła wizytę Archiemu i zapomniała o kluczowej rzeczy
  6. Kolejne potężne zmiany w 500 plus?! To będzie rewolucja większa, niż pieniądze na pierwsze dziecko

Źródło: Pudelek

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News