Homoseksualna reprezentantka Polski stanęła w twarz z Klepacką. Zofia już nie była taka odważna

Homoseksualna reprezentantka Polski stanęła w twarz z Klepacką. Zofia już nie była taka odważna Źródło: screen Telewizja Republika

Zofia Klepacka wywołała niemałe zamieszanie swoim postrzeganiem osób nieheteroseksualnych. Znakomita żeglarka stwierdziła niedawno, że "nie zgadza się na wynaturzenia" uznając, że jedyny model rodziny tworzy mężczyzna i kobieta. Dziś Klepacka nie obstaje już twardo przy tych słowach, a to ze względu na kontrę... jej koleżanki z kadry!

Zofia Klepacka rzuciła w niedawnym wpisie na Facebooku "gorący komentarz" względem wchodzącej w życie warszawskiej deklaracji LGBT. Sportsmenka napisała wprost:

- Mówię kategorycznie NIE dla promocji środowisk LGBT i będę bronić tradycyjnej Polski - rzuciła w przestrzeń na Facebooku, prowokując do wzmożonej dyskusji. 

Okazuje się, że jej słowa wywołały niemały ferment. Choć niedługo później wpis zniknął z Facebooka, to w sprawie pozostał ogromny niesmak. Klepacka postanowiła jednak iść w zaparte. Przygotowała kolejny "krwisty" komentarz.

Zofia Klepacka nieprzejednaną krytyczką LGBT. Po wywiadach zagadała ją koleżanka lesbijka. Było jej przykro

- Przed chwilą po raz kolejny Facebook usunął mój post. Pamiętajcie jedno! Dobro ze złem zawsze zwycięży! - grzmiała sportsmenka.

Wpisy szybko podłapały media, które poniosły ten wątek na skalę ogólnopolską. Nieczęsto zdarza się, że w ogień światopoglądowych sporów wkraczają sportowcy.

Sprawa poruszyła środowiska LGBT. Co ciekawe, szczególnie mocno sprawa dotknęła... koleżankę Klepackiej z kadry, Jolantę Ogar. Pani Jola od lat zna się z Zofią, która doskonale zdaje sobie sprawę, że Ogar jest otwartą lesbijką.

– Przecież wie, że jestem otwartą lesbijką. Poznała nawet moją żonę. Zrobiło mi się zwyczajnie przykro po tym, co napisała. Czekałam na nią na tym zgrupowaniu, żeby powtórzyła mi to samo prosto w oczy. Ale okazało się, że już nic do mnie nie ma. Przeprosiła mnie nawet za to - powiedziała Jolanta Ogar, mistrzyni Europy w żeglarstwie, cytowana przez "Wprost".

Żeglarka, która zdecydowała się ujawnić swoją orientację, zaznacza, że jest to sprawa "poza jej kontrolą".

- My nie zachorowaliśmy na homoseksualizm, my nim nikogo nie zarażamy. Tacy się urodziliśmy i pokochaliśmy osobę z naszej płci. To jest poza naszą kontrolą - powiedziała żeglarka Ogar.

źródła: Twitter

Następny artykuł