Homofobiczny teledysk z Zofią Klepacką zniknął z serwisu Youtube. "Szerzy nienawiść"

Homofobiczny teledysk z Zofią Klepacką zniknął z serwisu Youtube. "Szerzy nienawiść" Źródło: screen/youtube.com/superexpress

Zofia Klepacka wzięła udział w klipie, o którym rozpisywały się wszystkie polskie media. Kontrowersyjna twórczość rapera Karata NM znana jest powszechnie szczególnie w środowiskach prawicowych. Klepacka uczestniczyła w wideo, które uzupełniało warstwę liryczną jednego z utworów rapera. Przekaz piosenki był zdaniem wielu osób bardzo nietolerancyjny. Choć popularność wspomnianego wideo rosła z dnia na dzień, to jednak nagle usunięto go z serwisu Youtube. Co się stało? Już wiemy dlaczego klip został usunięty z sieci.

Zofia Klepacka to sportsmenka, o której ostatnio zrobiło się bardzo głośno. Wszystko z powodu klipu, w którym wzięła udział. Wideo nagle zniknęło jednak z Internetu. Dzisiaj można znaleźć je udostępnione przez użytkowników platformy Youtube, którzy nielegalnie ponownie powielili teledysk na swoich kanałach. Dlaczego wideo zniknęło z platformy?

Zofia Klepacka wyraziła swojego stanowisko o środowiskach LGBT w piosence "Grzechy sodomskie". Wideo usunięto z sieci

Paweł Michalik, czyli inaczej znany w środowisku hip-hopowym jako Karat NM, jest raperem, który deklaruje się jako patriota i katolik. W nurcie chrześcijańsko-narodowym nagrywa więc swoje utwory lirycznie nawiązując do wartości, które stanowią jego światopogląd. Podobne stanowisko od dawna wyznaje także Zofia Klepacka, którą Michalik zdecydował się zaprosić do jednego z utworów. Wspólnie wykonali więc piosenkę pt. "Grzechy sodomskie", gdzie w dość ostry sposób wypunktowali "grzechy" środowisk mniejszości seksualnych, a także ogólnie rzecz biorąc lewicowych.

Utwór ten bardzo nie spodobał się wspomnianym środowiskom. Szczególnie fragment, gdzie Zofia Klepacka czyta Pismo Święte w Kościele. Kamerę przybliżono na Biblię, którą sportsmenka czytała w ławce w świątyni. Miała ją otwartą na Księdze Rodzaju, gdzie znajdują się zakazane przez wiarę chrześcijańską grzechy dot. m.in. współżyć homoseksualnych, a także wspomnienie kary, którą Bóg przygotował ludziom za nieprzestrzeganie Jego prawa w tej materii.

W sieci pojawiła się wielka dyskusja na temat produkcji. Wiele środowisk było przeciwnych teledyskowi, a także wskazywało na jego wydźwięk, który ich zdaniem był homofobiczny, a także nietolerancyjny. Internauci uważali także, że teledysk nakłaniał do nienawiści względem osób homoseksualnych i LGBT.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Internauci prawdopodobnie wielokrotnie zgłaszali wideo zarządowi serwisu Youtube, który rozpatrzył ostatecznie ich wnioski. Zdecydowano się usunąć teledysk z platformy. Wielu wskazuje na słowa, które ich zdaniem spowodowały usunięcie wideo z witryny.

 - (...) Powiesz ze jestem nietolerancyjny, jak tylko przewijam to co jest w Biblii. Wprawdzie każdy z nas popełnia winy, jednak to wyjątkowo jest czyn ohydny, jeśli mężczyzna z mężczyzną współżył, jeśli kobieta obok kobiety się budzi co ranek. Nie chcemy w Polsce tu tego wcale dewiacji, sodomii, co tu sieje zamęt - brzmią słowa utworu Piotra Michalika, w którego klipie wystąpiła Zofia Klepacka.

Od teraz po wejściu w link kierujący do filmu można zobaczyć wiadomość z oficjalnym stanoiwiskiem YouTube.

- Ten film został usunięty z powodu naruszenia zasad dotyczących szerzenia nienawiści. Dowiedz się więcej o zwalczaniu mowy nienawiści w twoim kraju - czytamy.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Agata Duda w USA! Pierwsza Dama wygląda olśniewająco! Przyćmiła Melanię Trump [ZDJĘCIA]
  2. Wiadomo, na co chorowała Irena Szewińska! Przyczyny śmierci legendarnej olimpijki są STRASZNE. Aż trudno w to uwierzyć
  3. Tak wygląda dom Justyny Żyły. Widok luksusowych wnętrz zwala z nóg
  4. Chylińska ukrywała to przed mediami. Największy rodzinny dramat gwiazdy
  5. Fatalne informacje dla Kurdej-Szatan. Gwiazdę czeka najgorsze
  6. Ogromny upał to pikuś przy tym, co czeka mieszkańców tych województw. IMGW podnosi pilny alarm przed zagrożeniem

Źródło: Najwyższy Czas

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu