Przyznał Klepackiej tytuł, a sam nigdy nie był w AK. "Opaskę nosi bezprawnie"

Przyznał Klepackiej tytuł, a sam nigdy nie był w AK. "Opaskę nosi bezprawnie"

Zofia Klepacka niedawno otrzymała honorowe członkostwo Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Jak się okazuje, zupełnie niesłusznie. Mirosław Widlicki, który zdecydował się przyznać sportsmence to wyróżnienie, ma niewiele wspólnego z AK.

Zofia Klepacka wywołała na początku czerwca spore zamieszanie. Znana z głoszenia bardzo kontrowersyjnych poglądów i wchodzenia w konflikt, z każdym kto myśli inaczej, otrzymała honorowe członkostwo Związku AK.

Zofia Klepacka została niesłusznie uhonorowana członkostwem Związku AK

Zofia Klepacka na początku czerwca podczas podniosłej uroczystości dostała honorowe członkostwo Związku AK. Oficjalny powód tego wyróżnienia to zasługi sportowe oraz głoszenie wartości patriotycznych i tradycyjnych. Nieoficjalnie mówi się, że otrzymała je za potępianie LGBT i nienawiść w stosunku do homoseksualistów. 

Szybko okazało się, że mistrzyni olimpijska nie powinna otrzymać tego członkostwa, a główny zarząd związku o niczym nie wiedział. 

-Powyższe nadanie tego zaszczytnego tytułu nastąpiło z rażącym naruszeniem naszego statutu. (...) Niniejszym pismem informuję również zainteresowaną, że bezprawne decyzje podjęte przez osoby do tego nieuprawnione, nie wywołały skutków prawnych bowiem nie została Pani Członkiem Honorowym naszego Związku - takie oświadczenie wydał Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

To Mirosław Widlicki, szef okręgu Warszawa-Wschód Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, postanowił przyznać Zofii Klepackiej honorowe członkostwo związku. Główny zarząd ma teraz do niego pretensje w związku z rażącymi naruszeniami statutu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Mirosław Widlicki jest członkiem Związku AK chociaż nigdy nie walczył

- Prawdopodobnie ktoś z rodziny pana Widlickiego był w Armii Krajowej. On sam to rocznik 1947, więc nigdy nie był żołnierzem AK. Mam w tej chwili do niego osobistą pretensję – mówi Tadeusz Filipkowski, rzecznik Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Związek Żołnierzy AK dopuszcza jednak taką możliwość. Jeśli ktoś ma w rodzinie żołnierza AK lub poświęca temu szczególną uwagę i zaangażowanie może być przyjęty do Związku nie będąc kombatantem. Tadeusz Filipkowski dodaje także, że Widlicki podczas uroczystości dla Klepackiej nosił nieodpowiednią opaskę. Jest to dla niego rażący błąd.

Chodzi o napis na opasce. Żołnierze kombatanci noszą takie z nazwą Armii Krajowej i swojego poddziału, natomiast ci, którzy zostali przyjęci do związku bez uprawnień kombatanckich, mają inne. Na tych widnieje tekst „Światowy Związek Żołnierzy AK”.

  1. Co się dzieje z Roksaną Węgiel? 14-letnia gwiazda opowiedziała o toksycznej relacji. Szczere wyznanie mrozi krew w żyłach
  2. Małgorzata Kożuchowska pokazała partnera. Fani OSŁUPIELI wiedząc kim jest
  3. Z ostatniej chwili: Polsat informuje o tragedii rodzinnej na zachodzie Polski. Chłopiec nie żyje, matka i braciszek w szpitalu
  4. Zastygliśmy, gdy zobaczyliśmy jak teraz wygląda żona Wiśniewskiego, Mandaryna. Ale jej 16-letnia córka deklasuje nawet Roksanę Węgiel
  5. Roksana Węgiel w końcu przerywa milczenie ws. zatrzymania przez policję. To tłumaczenie nie spodoba się wielu fanom
  6. Boczek z Kiepskich pokazał się z córką. Dziewczyna niesamowicie go przypomina

Źródło: Na temat

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu