Klepacka jednak bez odznaczenia AK. "Pani nie jest honorowym członkiem naszej organizacji"

Klepacka jednak bez odznaczenia AK. "Pani nie jest honorowym członkiem naszej organizacji" Źródło: Facebook/Zofia Klepacka

Zofia Klepacka została w poniedziałek odznaczona honorowym członkostwem Światowego Związku Żołnierzy AK. Została wyróżniona za szerzenie wartości patriotycznych i za popularyzację sportu. Wygląda na to, że być może windsurferce zostanie odebrany ten przywilej.

Zofia Klepacka jest postacią wokół, której ostatnio wiele się działo. W mediach pojawiła się niedawno w związku z homofobicznymi wypowiedziami dotyczącymi wprowadzenia w Warszawie Karty LGBT. Znana jest również sprawa jej kłótni w lokalu wyborczym z Kingą Rusin. Być może te zachowania sprawią, że już niedługo straci swoje odznaczenie.

Zofia Klepacka odznaczona

Zofia Klepacka została nagrodzona przez Światowy Związek Żołnierzy AK odznaczeniem za swoje zasługi dla sportu, ale również za propagowanie haseł patriotycznych. Wszystko w związku z jej wypowiedziami dotyczącymi Karty LGBT, które w jej mniemaniu mają na celu bronić tradycyjnych wartości takich jak rodzina.

Wygląda na to, że tytuł został przyznany polskiej medalistce niezgodnie z literą prawa. Najprawdopodobniej będzie się musiała z nim pożegnać

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Windsurferka uhonorowana wbrew prawu?

Szef Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Tadeusz Filipkowski, twierdzi, że honorowe członkostwo zostało przyznane sportsmence bezprawnie.

– Rażąco naruszono nasz statut. Honorowym członkiem może zostać osoba szczególnie zasłużona dla Polski, a tytuł nadaje zjazd delegatów, a nie jednoosobowo lokalny prezes - wyjaśnia sytuację Filipkowski.

Twierdzi również, że tytuł jest w związku z tym nieważny. Decyzję o przyznaniu go Klepackiej podjął przewodniczący okręgu Warszawa-Wschód, Mirosław Widlicki. Szef Związku Żołnierzy Armii Krajowej zapowiedział, że wyciągnie konsekwencje wobec jego zachowania. Twierdzi, że trzeba się sprzeciwiać tego rodzaju samowolce i odpowiednio ukarać Widlickiego. 

Wychodzi na to, że Klepacka nie za długo cieszyła się tym odznaczeniem. Poza popularyzacją sportu nieoficjalnie mówi się, że zostało jej ono przyznane za bezpardonowe wypowiedzi na temat środowisk LGBT. To bardzo kontrowersyjne oskarżenie, które może oburzyć nie tylko osoby związane z tym środowiskiem, ale także inne osoby odznaczone w ten sam sposób.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Wielka tragedia dotknęła Danutę Wałęsę. Kobieta dopiero niedawno postanowiła o tym powiedzieć. To straszne! Reakcja Lecha jest oburzająca!
  2. Nie uwierzycie jak Iwona Pavlovic wyglądała jako nastolatka! Była PIĘKNA! Te zdjęcia zwalają z nóg!
  3. Socha poznała męża jako szesnastolatka. Dzisiaj może być dumny, gwiazda pochwaliła się największym szczęściem (zdjęcie)
  4. Ola Kwaśniewska jest najszczęśliwszą kobietą pod słońcem. Wiemy dlaczego
  5. TVP: podczas pogrzebu z trumny dochodziły dźwięki. Żałobnicy przerażeni, interweniował lekarz

Źródło: Na Temat

 

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu