Żołnierze AK odebrali Klepackiej honorowe odznaczenie. Twierdzą, że zostało przyznane nielegalnie

Żołnierze AK odebrali Klepackiej honorowe odznaczenie. Twierdzą, że zostało przyznane nielegalnie Źródło: Youtube/wRealu24.pl

Zofia Klepacka straciła odznaczenie Armii Krajowej. Sportsmenka, która nie tak dawno chwaliła się docenieniem ze strony kombatantów wojennych, którzy mieli uhonorować jej dążenie do tradycyjnego modelu Polski będzie pozbawiona odznaczenia i honorowego członkostwa w organizacji. Jak się okazuje, medal został przyznany nielegalnie.

Zofia Klepacka od kilku tygodni była na ustach całej Polski. Sportsmenka w sposób pogardliwy wypowiedziała się na temat mniejszości seksualnych, czym wywołała prawdziwą, medialną burzę. Od tamtej pory nieustannie mówi się o poglądach głoszonych przez windsurferkę. Większość osób potępia jej wypowiedzi pełne nienawiści, ale są osoby, które stoją za nią murem, tak jak jeden z członków AK, który postanowił przyznać jej honorowe odznaczenie.

Zofia Klepacka straciła oznaczenie. Wielkie zamieszanie wokół sportsmenki

Wszystko zaczęło się od dyskusji publicznej dotyczącej przedstawicieli mniejszości seksualnych w Polsce. Słowa windserferki podchwycone przez przedstawicieli skrajnej prawicy przyniosły olimpijce rozgłos, a także krytykę ze strony znanych przedstawicieli mediów, jak chociażby Kinga Rusin, która przez cały czas opowiadała się przeciw działalności atletki. O nienawistnych poglądach zrobiło się głośno do tego stopnia, że Związek AK postanowił uhonorować Zofię Klepacką odznaczeniem. 

Związkowcy tłumaczyli się, że jej poglądy i patriotyczna postawa zasługują na pochwałę i szczególne wyróżnienie, jakim jest honorowe członkostwo AK i odznaczenie. Okręg Związku Warszawa-Wschód naprędce zorganizował uroczystość dla medalistki olimpijskiej.

Jak się okazało parę dni temu, zrobili to bezpodstawnie, bez wiedzy głównego zarządu, a odznaczenie nadane Klepackiej nie zostało uznane. 

Odznaczenie Klepackiej jest nieważne 

-To bezprawne i formalnie niemożliwe. Nikt tego nie konsultował z zarządem Związku. To nie ma też żadnej mocy prawnej, ponieważ tytuł honorowego członkostwa naszego związku może nadać tylko zjazd delegatów, a najbliższy odbędzie się za dwa lata. To jakaś samowolna decyzja Okręgu Warszawa Wschód – powiedział Leszek Żukowski, prezes zarządu Światowego Związku Żołnierzy AK.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Nie wiem, dlaczego tak postąpili członkowie tego okręgu. Osoba, która zgłosiła panią Klepacką do tego tytułu, najwidoczniej chciała się jej przypodobać. Ja nie znam tej pani. Co ona zrobiła dla naszego związku, by nadawać jej taki tytuł? Nie znam żadnych jej zasług dla naszej społeczności. I nie jest też przecież kombatantem – dodaje dalej prezes.

Członkowie Związku AK są oburzeni zaistniałą sytuacją. Uważają, że głoszenie swoich poglądów i medialne konflikty to nie jest wystarczający powód, aby tak docenić Zofię Klepacką. Te osoby, które postanowiły samowolnie przyznać jej odznaczenie, nie mają sobie nic do zarzucenia. Utrzymują, że mieli do tego pełne prawo, cała sprawa jednak jest wyjątkowo kontrowersyjna. 

  1. Wielka tragedia dotknęła Danutę Wałęsę. Kobieta dopiero niedawno postanowiła o tym powiedzieć. To straszne! Reakcja Lecha jest oburzająca!
  2. Nie uwierzycie jak Iwona Pavlovic wyglądała jako nastolatka! Była PIĘKNA! Te zdjęcia zwalają z nóg!
  3. Julia Wieniawa już niedługo straci pracę! Sensacyjne doniesienia mediów, ogromne pieniądze w tle
  4. Wstrząsające doniesienia o głównym dostawcy mięsa Biedronki. Przez afrykański pomór świń ma ogromne problemy
  5. Druzgocąca wiadomość z "Na wspólnej". Jeden z bohaterów nie żyje, nagła, niespodziewana tragedia
  6. Księżna Kate miała nietęgą minę. Nagle na balu pojawiła się kochanka Williama, szokujące doniesienia mediów

Źródło: Onet

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu