Mało kto o tym wiedział. Zofia Czerwińska przeżywała prywatną tragedię

Mało kto o tym wiedział. Zofia Czerwińska przeżywała prywatną tragedię Źródło: screen telewizjaKinoPolska

Zofia Czerwińska wspominana jest dziś przede wszystkim w kontekście aktorskiego dorobku. Gwiazda kina i małego ekranu przez wiele lat przeżywała jednak osobisty dramat, który rzutował na jej życie prywatne.

Zofia Czerwińska od skończenia studiów studiów teatralnych do końca kariery pozostała aktywna zarówno na scenie, jak i przed kamerami. Najwięcej czasu poświęciła występom na estradzie, niemniej to role filmowe przyniosły jej sławę i rozpoznawalność. Zmarłą dziś aktorkę z nostalgią wspomina nie tylko aktorskie środowisko, ale przede wszystkim fani, którzy już odczuwają jej brak.

Zofia Czerwińska była filmową gwiazdą. Prywatnie pozostała niespełnioną kobietą

Polacy zapamiętają ją z roli pani Balcerkowej z serialu „Alternatywy 4”, granej w ostatnim roku stanu wojennego. Wystąpiła też w "Czterdziestolatku" i jego wersji po 20 latach. Pierwszym skojarzeniem z Czerwińską pozostanie jednak rola Ireny, kandydatki na żonę Ryszarda Ochódzkiego w kultowej komedii Stanisława Barei "Miś". Tytułów ówczesnych produkcji nie sposób zliczyć. Wymieńmy jeszcze chociażby "Rejs", czy "Och, Karol".

Aktorka słynęła w środowisku z błyskotliwego poczucia humoru. Nie narzekała na atencję mężczyzn, choć krytycznie oceniała swój wygląd. Przeżyła dwa małżeństwa, nie pozostawiła jednak po sobie dzieci.

To właśnie brak pociech i gwaru domowych pieleszy dawał się Czerwińskiej wielokrotnie we znaki. Aktorka żałowała, że nie udało się stworzyć szczęśliwego domu, choćby takiego, jaki sama pamięta z dzieciństwa.

Bólem i smutkiem przepełniało ją to, że nie mogła mieć dzieci. Taką diagnozę usłyszała od lekarzy po pierwszej, niestety nieudanej ciąży. Sprawa jednak jest bardzo skomplikowana: sama zauważyła, że to właśnie lekarze mogli popełnić błąd, których przykre konsekwencje musiała ponieść.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Bardzo cierpię z tego powodu, że nie mam dzieci. Chciałam je mieć, ale nie mogłam - mówiła w jednym z wywiadów aktorka, dodając, że udało jej się raz zajść w ciążę pozamaciczną.

Na skutek ciąży pozamacicznej wycięto Czerwińskiej oba jajowody. Skutkowało to brakiem możliwości zajścia w ciążę, a tym samym - poznania smaku macierzyństwa. 

Aktorka przez lata nosiła ten żal głęboko w sercu. Nie rozumiała, dlaczego lekarzom nie udało się uratować choćby jednego jajowodu, co dawałoby jej szansę na upragnione macierzyństwo.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Seniuk z synem. To PRZYSTOJNY i bardzo znany aktor [ZDJĘCIA]
  2. Kim jest mąż Edyty Herbuś? Nikt się TEGO nie spodziewał!
  3. Wstrząsające słowa polskiego artysty o Janie Pawle II. Katolicy zaniemówili
  4. Zwykli ludzie nie mogą krytykować Gessler. Gwiazda wskazała, kto może
  5. Dzisiaj wieczorem włączcie Milionerów! Jest przeciek, Andrzej przejdzie do historii

źródło: Pomponik

Następny artykuł