Na jaw wyszła cała prawda o ostatnich chwilach Zofii Czerwińskiej. Serce się kraja, wyjątkowo bolesne wspomnienia

Na jaw wyszła cała prawda o ostatnich chwilach Zofii Czerwińskiej. Serce się kraja, wyjątkowo bolesne wspomnienia Źródło: wikimedia commons/zofia czerwińska

Zofia Czerwińska znana z kultowego serialu "Czterdziestolatek" zmarła w marcu tego roku. Na jaw wyszły fakty o ostatnich chwilach życia słynnej aktorki.

Zofia Czerwińska, gdy odchodziła z tego świata, miała przy sobie swoją wierną przyjaciółkę, aktorkę Joannę Kurowską. To ona zdradziła teraz tajemnicę na temat ostatnich chwil życia weteranki polskiego serialu.

Zofia Czerwińska i jej ostatnie chwile życia

Kurowska przyznała, że cały czas telefonowała do będącej w ciężkiej sytuacji zdrowotnej 85-latki, która przebywała w szpitalu. Młodsza aktorka proponowała odwiedziny, ale seniorka kategorycznie odmawiała. Czerwińska stwierdziła, że nie chce, aby ktokolwiek oglądał ją, w takim stanie.

- Nie lubiła obarczać swoimi problemami. Chciała tylko nieść radość [...] Była silna i wrażliwa jednocześnie. Nad każdym się pochylała - przyznała przyjaciółka Czerwińskiej.

Aktorka z "Czterdziestolatka" przyznała, że nigdy nie chciała napisać książki ze wspomnieniami, mimo bogatego doświadczenia. Wszystko przez to, że w ten sposób mogłaby zdemaskować wiele kłamstw swoich kolegów z planu. Nie chciała w ten sposób nikogo urazić.

Nawet w ostatnich chwilach Zofia Czerwińska nie mogła obyć się bez swojego poczucia humoru

- Ale do końca humor jej dopisywał. Była królową anegdot, duszą towarzystwa. W styczniu, po dniu zdjęciowym, balowałyśmy długo. Była kolacja, winko, Zosia to uwielbiała... - opowiadała wzruszona Kurowska.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Gdy Zofia Czerwińska zmarła, jej koleżanka z planu na pogrzebie odczytywała fragment księgi Hioba. Przyznała, że była w tym momencie bardzo wzruszona. Zdradziła również, że jednym z ostatnich życzeń aktorki było to, aby trumna z jej prochami była różowa. 

Dzisiaj grzeje: 1. Piękna gwiazda PRL pochowana PÓŁ ROKU po śmierci. Miała 61 lat, podzieliła los Ireny Dziedzic
2. Małgosia 1 listopada pojechała z rodziną na cmentarz. Nie spodziewała się, że jej teściowa zachowa się tak obrzydliwe, nie może jej przebaczyć

Psem Czerwińskiej, yorkiem Zenkiem zaopiekowała się jej sąsiadka. Do mieszkania po aktorce wprowadziła się jej rodzina. Joanna Czerwińska zdradziła, że taki układ bardzo spodobałby się zmarłej aktorce.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szykują się OGROMNE zmiany w emeryturach. Zobacz co czeka Twoje pieniądze
  2. Na pogrzeb Anny Jantar przyszło aż 40 tysięcy Polaków. To, jak wygląda jej grób dziś jest nie do uwierzenia
  3. Panna młoda wjechała do kościoła na wózku. Nagle przed ołtarzem stał się prawdziwy cud, wszyscy przecierali oczy ze zdumienia
  4. Gosia ma 6 lat, przeszła 16 chemioterapii i poparzyła przełyk setkami tabletek. Nowotwór wykańcza ją w zastraszającym tempie, rodzice błagają o pomoc
  5. To nagranie ma 6 milionów wyświetleń, internauci płaczą ze śmiechu. Ogromny pitbull przekrada się obok kotka, bo boi się go obudzić

Źródło: Pomponik

Następny artykuł