Do południa ruch samochodowy przez Eurotunel łączący kontynentalną Europę i Wielką Brytanię był wstrzymany. To za sprawą grupy imigrantów, która próbowała w nocy z piątku na sobotę przedrzeć się z Francji na Wyspy.

Grupa uchodźców, którzy wdarli się na teren Eurotunelu liczyła sobie ponad sto osób. Pomimo tego, że lokalne służby porządkowe są obyte już z takimi incydentami, bo dziennie dochodzi do około 150 prób sforsowania ogrodzenia, to jednak zeszłej nocy imigrantom przedostanie się przez bariery poszło całkiem sprawnie.

Według doniesień, uchodźcy byli dobrze przygotowani i skoordynowani. Ich akcja mogła się powieść, gdyby nie natychmiastowe wkroczenie policji do akcji. Mundurowi szybko udaremnili próbę przedostania się do Wielkiej Brytanii.

Mimo obwarowania tunelu pod kanałem La Manche przez kordony służb, imigranci wciąż próbują tą drogą dostać się do Zjednoczonego Królestwa. W ostatnich tygodniach śmierć podczas próby wydostania się z Francji poniosło dziewięć osób. Ostatnim z nich był mężczyzna, który próbował ukryć się pod ciężarówką. Niestety samochód zmiażdżył jego ciało.

Bernard Cazeneuve, francuski MSW, w zeszłym tygodniu do służby przy ochronie tunelu oddelegował kolejnych 120 policjantów. Tym samym zwiększył ich liczbę w Eurotunelu z 300 do 420.

Calais stało się odzwierciedleniem konfliktów, które rozdzierają wiele regionów świata” – skomentował sprawę imigrantów w Calais Cazeneuve.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


źródło: rmf24.pl, tvn24.pl
pt

...

Zobacz również