Wszyscy czekali na informacje. Ujawniono, kiedy można spodziewać się zniesienia kolejnych obostrzeń

Wszyscy czekali na informacje. Ujawniono, kiedy można spodziewać się zniesienia kolejnych obostrzeń Źródło: Flickr.com Kancelaria Premiera

Niedługo czeka nas kolejne zniesienie obostrzeń. Rzecznik rządu, Piotr Müller, wypowiedział się na temat przewidywanych terminów oraz zakresu odwoływanych ograniczeń nałożonych wcześniej przez rząd. Wielu Polaków czekało na te informacje. Wszystko wskazuje na to, że za jakiś czas będziemy wracać "do nowej normalności". Oczywiście wszystko to pod warunkiem zachowania reżimu sanitarnego.

Zniesienie obostrzeń przez rząd ma zależeć od czynnika, który uważnie obserwuje Ministerstwo Zdrowia. Chodzi oczywiście o krzywą zachorowań, która według oficjalnych danych MZ została "wypłaszczona". Jeśli trend zostanie zachowany, można spodziewać się kolejnego etapu odmrażania gospodarki, padły już przewidywane terminy.

Znoszenie obostrzeń już niedługo? Decyzja zapadnie niedługo

- Decyzje dotyczące ewentualnego dalszego znoszenia obostrzeń wprowadzanych w związku z epidemią zapadną w nadchodzącym tygodniu. Wówczas rząd będzie też informować o terminach przejścia do kolejnego etapu zdejmowania ograniczeń - powiedział Piotr Müller, rzecznik rządu.

Kolejne decyzje mają zapaść zależnie od decyzji Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, który ma zebrać się we wtorek. Przeanalizowane zostaną dane dotyczące liczby zachorowań oraz lokalizacji nowych ognisk zakażeń. Niedawno minister zdrowia, Łukasz Szumowski, zapowiadał, że rozważa późniejsze odwoływanie ograniczeń w poszczególnych regionach kraju.

Znoszenie obostrzeń trwa, tak będą wyglądały kolejne etapy

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pierwszy etap, w którym rząd zdecydował się na znoszenie obostrzeń, rozpoczął się 20 kwietnia. Wtedy też zezwolono na przemieszczanie się w celach rekreacyjnych, otwarto tereny zielone oraz zwiększono limit osób w kościołach i sklepach. Od 4 maja otworzono galerie handlowe oraz hotele, oczywiście pod reżimem epidemicznym, podobnie z przedszkolami i żłobkami.

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawniono porażającą prawdę o znalezionej zabawce. Nie należała do Kacperka?
2. Epidemia przestaje się rozwijać? Najnowsze analizy mogą pozytywnie zaskoczyć Polaków

Kolejny, trzeci etap obostrzeń, może zostać ogłoszony już we wtorek. Wtedy też umożliwiona zostanie organizacja wydarzeń sportowych do 50 osób (pod warunkiem otwartej przestrzeni i bez publiczności), a w szkołach ruszą zajęcia opiekuńcze dla klas 1-3. Rzecznik nie wyklucza, że zakres znoszenia obostrzeń zostanie zmieniony. Czwarty etap pozwoli na otwarcie z powrotem siłowni, teatrów, kin oraz salonów masażu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Urodziła dziecko, które było w "ciąży". Dzień po porodzie lekarze przeprowadzili cesarskie cięcie
  2. Kamil Stoch nigdy o tym nie mówił. Na jaw wyszły fakty o jego religijności. Jakiego jest wyznania?
  3. Szukano go od wczoraj, bez rezultatu. Niestety, właśnie potwierdzono najgorszą wiadomość
  4. Pielęgniarka przez 6 tygodni pracowała bez maseczki i płynów do dezynfekcji. W końcu nie wytrzymała, doszło do najgorszego
  5. Agata Kulesza w końcu przerwała milczenie. Spotyka się z aktorkami, prawda o rozwodzie wyszła na jaw
  6. Dodaj 15 kropli do wody i mleka. Wyrosną gigantyczne pomidory w przyśpieszonym tempie o smaku nie do opisania

Źródło: Radiozet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News