Zniszczyli ponad sto nagrobków. Prezydent wyznaczył 10 tys. zł nagrody za wskazanie sprawców

Zniszczyli ponad sto nagrobków. Prezydent wyznaczył 10 tys. zł nagrody za wskazanie sprawców Źródło: źródło: pixabbay.com, wikimedia.org/Albert Górniak

10 tys. złotych otrzyma osoba, która wskaże wandali odpowiedzialnych za zniszczenie cmentarza w Ełku. Ponad 100 nagrobków na ełckim cmentarzu zostało zniszczonych przez nieznanych sprawców. Policja już wszczęła w sprawie śledztwo.

Roztrzaskane znicze, połamane krzyże, popękane tablice i płyty nagrobne - taki obraz ujrzały kobiety, które o 6 rano w czwartek przyszły na groby bliskich. Natychmiast powiadomiły o sprawie policję. Niebawem na miejsce przybyło kilka grup śledczych, a także pies policyjny.

Funkcjonariusze ustalili już, że do zdarzenia musiało dojść w nocy ze środy na czwartek. Mundurowi zabezpieczyli ponad 100 grobów, które padły ofiarą wandali. Odnalezione ślady i nagrania z kamer monitoringu mają pozwolić na szybkie dojście do sprawców, którzy wciąż pozostają na wolności.

W pochwyceniu wandali ma też pomóc nagroda, którą prezydent Ełku, Tomasz Andrukiewicz wyznaczył za wskazanie sprawców. Andrukiewicz ogłosił bowiem, że ten, kto wskaże odpowiedzialnych za zniszczenia, otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. złotych.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

źródło: tvp.info pt
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News