Zniszczono kebab prowadzony przez hindusów. Wcześniej sikano przy nich na ściany

Zniszczono kebab prowadzony przez hindusów. Wcześniej sikano przy nich na ściany Źródło: źródło: facebook.com/superkebablublin

Już drugi raz zaatakowano budkę z kebabem w Lubinie. Nieznanych dwóch mężczyzn dopuściło się w noc sylwestrową zniszczenia lokalu. Napisy, które zostawili na miejscu zdarzenia, sugerują, że atak motywowany był ich niechęcią do muzułmanów, że lokal prowadzą... hindusi. 

Szefostwo lubińskiego Superkebabu nie zdołało się pozbierać jeszcze po ataku, który miał miejsce w zeszłym tygodniu, a już znów będzie musiał zainwestować w naprawę lokalu. Wszystko przez nieznanych dwóch mężczyzn, którzy w sylwestrową noc postanowili "uprzyjemnić" sobie czas.

Mężczyźni, kiedy wszyscy zajęci byli świętowaniem nowego roku, zaatakowali pustą budkę z kebabem. Agresja na Superkebab wynikała z tego, że pracują w nim hindusi i do hindusów lokal należy. Przez zniszczone drzwi włamali się do środka i zdewastowali restaurację. Zarówno na ścianach zewnątrz lokalu i wewnątrz sprayem pisali hasła "jeb*ć ISIS, fuck islam".

Mimo tego, że sprawcy zdołali uciec, właściciele Superkebabu sprawę już zgłosili na policję. Są w posiadaniu nagrań, na których widać wandali. Liczą na to, że w trakcie śledztwa policyjnego, uda się złapać sprawców.

 - Lokal został zniszczony w sylwestrowy wieczór, mamy nagrania z monitoringu, zgłosiliśmy też sprawę na policję, mamy nadzieję, że uda się znaleźć sprawców - podkreślił właściciel lokalu.

Superkebab, choć został zaatakowany już dwukrotnie, działa dopiero od kilku tygodni. Ostatnim razem Superkebab został zaatakowany, kiedy pracownicy byli na miejscu. Agresorzy obrażali ich i obsikali ścianę restauracji.

źródło: facebook.com/superkebablublin źródło: facebook.com/superkebablublin źródło: facebook.com/superkebablublin źródło: facebook.com/superkebablublin źródło: facebook.com/superkebablublin pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News