ZNISZCZONO epitafium smoleńskie! Totalna demolka

ZNISZCZONO epitafium smoleńskie! Totalna demolka

To niezwykle przykre zdarzenie miało miejsce w Gdyni. Zniszczona została tablica upamiętniająca katastrofę smoleńską. Potłuczone także zostały znicze, postawione w tym miejscu przez wiernych. To jest totalna demolka.

Informację na ten temat podał mediom jeden z parafian kościoła Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni Karwinach. Później potwierdziła to sama parafia za pomocą mediów społecznościowych.Po mszy o godz. 9 z ambony ksiądz poinformował, aby nie przestraszyć się policji pod kościołem, ponieważ zbezczeszczono epitafium smoleńskie. Uszkodzeniu uległa biało czerwona szachownica, z której wyrwano krzyż. Oprócz tego potłuczone były znicze - informuje mieszkaniec Gdyni.

Zniszczone epitafium

Według informacji podanych przez parafię na Facebooku, z pionowego obelisku w kształcie szachownicy - symbolu polskiego lotnictwa - zerwano krzyż, pasyjkę. Ta została rzucona obok kamiennej tablicy pamiątkowego epitafium. Pamiątkowe epitafium znajduje się pod zewnętrzną ścianą kościoła. - Prosimy o modlitwę, aby z tej dewastacji Bóg wyprowadził dobro; także za osobę, która się tego czynu dopuściła. Równocześnie prosimy, aby nie łączyć tego zdarzenia z jakimkolwiek kontekstem czy poglądami politycznymi - napisano na profilu parafii w serwisie Facebook. fot. facebook.com/parafiakarwiny Źródło: niezalezna.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News