To niezwykle przykre zdarzenie miało miejsce w Gdyni. Zniszczona została tablica upamiętniająca katastrofę smoleńską. Potłuczone także zostały znicze, postawione w tym miejscu przez wiernych. To jest totalna demolka.

Informację na ten temat podał mediom jeden z parafian kościoła Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni Karwinach. Później potwierdziła to sama parafia za pomocą mediów społecznościowych.

– Po mszy o godz. 9 z ambony ksiądz poinformował, aby nie przestraszyć się policji pod kościołem, ponieważ zbezczeszczono epitafium smoleńskie. Uszkodzeniu uległa biało czerwona szachownica, z której wyrwano krzyż. Oprócz tego potłuczone były znicze – informuje mieszkaniec Gdyni.

Zniszczone epitafium

Według informacji podanych przez parafię na Facebooku, z pionowego obelisku w kształcie szachownicy – symbolu polskiego lotnictwa – zerwano krzyż, pasyjkę. Ta została rzucona obok kamiennej tablicy pamiątkowego epitafium. Pamiątkowe epitafium znajduje się pod zewnętrzną ścianą kościoła.

– Prosimy o modlitwę, aby z tej dewastacji Bóg wyprowadził dobro; także za osobę, która się tego czynu dopuściła. Równocześnie prosimy, aby nie łączyć tego zdarzenia z jakimkolwiek kontekstem czy poglądami politycznymi – napisano na profilu parafii w serwisie Facebook.

fot. facebook.com/parafiakarwiny

Źródło: niezalezna.pl

Tak upamiętnia się Smoleńsk - znane pomniki w Polsce i na świecie [ZDJĘCIA]


Te katastrofy wstrząsnęły całą Polską!

Zobacz również