ZNIENAWIDZONY abonament znika! Jest przełomowa data

ZNIENAWIDZONY abonament znika! Jest przełomowa data Źródło: fot. flickr.com/pixabay.com

Abonament radiowo-telewizyjny jest dziedzicznym problemem każdego kolejnego polskiego rządu. Prawo i Sprawiedliwość postanowiło jednak położyć kres bezowocnym debatom i próbom polepszenia ściągalności tego, jakby nie patrzeć podatku i zadecydowało o likwidacji znienawidzonej daniny. Osoba odpowiedzialna za państwowych nadawców podała nawet przybliżoną datę zmiany ich finansowania.

Już niedługo nie tylko zniknie abonament, jaki znamy, ale całkowicie zmieni się sposób finansowania publicznych mediów. W rozmowie dla wPolsce.pl szef Rady Mediów Narodowych, Krzysztof Czabański wypowiedział słowa, które ucieszyły miliony. ZOBACZ TAKŻE: Za to ZAPŁACISZ abonament. Aż PIĘĆ nowych programów religijnych

Wychodzimy na prostą. Jest już praktycznie zdecydowane, że od 2019 roku abonament radiowo-telewizyjny będzie pokrywany z budżetu państwa. Zostanie zniesiony de facto ten abonament, w 2018 on obowiązuje, to jest obowiązujące prawo i każdy powinien go przestrzegać. I tu nie radziłbym robić uników, bo to się może finansowo źle skończyć - powiedział Czabański.

Znienawidzony abonament

Kłopotliwa opłata, której problemy ze ściągalnością nie ominęły żadnej ekipy rządzącej znika, ale co to oznacza dla podatnika? Pieniądze z jego kieszeni nadal będą wykorzystywane na poczet rządowych mediów, ale w innym formacie. ZOBACZ TAKŻE: Nie będzie Sylwestra z TVP!? Kurski totalnie załamany Jak przyznaje szef Rady do stabilnego funkcjonowania chociażby TVP, rocznie potrzeba od 2,5 do 3 miliardów złotych. Koszty te ma pokryć w całości państwo. Skąd jednak weźmie tak ogromną sumę, już w roku zeszłym rząd Beaty Szydło udzielił spółce Jacka Kurskiego 800 mln złotych pożyczki, a niedługo później przekazał miliard w dotacji. Spekuluje się, że środki pochodzić będą albo z podniesienia podatków, albo z dalszego zadłużania państwa.

Krytyka TVP

Poseł na Sejm wypowiedział się także o samej TVP i działaniach Jacka Kurskiego, którego skrytykował za niewłaściwe wykorzystywanie otrzymywanych pieniędzy. Chodzi mu głównie o promocję disco polo, która jego zdaniem nie powinna mieć miejsca. ZOBACZ TAKŻE: Ukryty Talent prezesa TVP? Kurski ŚPIEWA hit DISCO POLO z Martyniukiem (VIDEO)  - Droga w stronę disco polo jest drogą zabójczą i nie do zaakceptowania. Mówię mu (Jackowi Kurskiemu - przyp. red.) to wprost. To nie jest pstryczek, to uwaga krytyczna, której nie ukrywam i mówię ją publicznie i w rozmowach z kierownictwem Telewizji. Wiem, że powinny być program popularne, koncerty, ale disco-polo jest jak jeleń na rykowisku. Są granice dobrego smaku, których się nie przekracza - dodał Czabański. źródło:wprost.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News