Maciej Pawlicki, reżyser i publicysta, na łamach portalu wPolityce.pl wydał mocną opinię na temat kryzysu migracyjnego. Uderzył bezpośrednio w kanclerz Angelę Merkel. Nie zabrakło odwołania do „polskich obozów zagłady”.

Reżyser uderzył w politykę Niemiec. Pawlicki krytykuje wizję jednoczenia Europy – uważa, iż plan ten nie wypalił, a dysonanse między poszczególnymi państwami są rażące.

 – Tak to się, Frau Merkel ułożyło, że nadeszły konsekwencje imperialnej chciwości. Tak pięknie zjednoczyliście Europę, że gospodarka niemiecka wystrzeliła wzrostem, sprzedażą, ekspansją i zyskami, a Grecja ledwie zipie – napisał Pawlicki.

Publicysta szczególnie krytykuje stosunek Niemiec do Grecji na polu gospodarczym. Uważa on, iż państwo Angeli Merkel nie realizowało postulatu europejskiej solidarności.

– Tak wiele udzieliliście Grekom pożyczek na zakupy w niemieckich firmach, że Grecy dławią się uprzejmymi usługami niemieckich banków. Pędzą więc do Was, upasionych na „zjednoczeniu Europy”, kolejne fale ludzi, którzy chcą żyć lepiej. Pędzą do was, nie do nas. Zaprosiliście ich, to ich przyjmujcie – powiedział reżyser.

W końcu publicysta uderzył w bardzo ostry ton. W jego tekście nie zabrakło odwołania do „polskich obozów koncentracyjnych”.

To nie były „polskie obozy”, jak usilnie dziś i niestety skutecznie światu wmawiacie. My nie mamy w polskiej mentalności pragnienia budowania obozów, nie chcemy tego robić. Zmusicie nas? Chcecie znowu w Polsce siłą zakładać obozy? Dacie swój „know-how” i przyślecie swoje załogi? – pytał retorycznie reżyser.

źródło: wolność24

Zobacz również