Znany prawnik szokuje! "Gwałcenie kobiet w podartych jeansach to nasz obowiązek"

Znany prawnik szokuje! "Gwałcenie kobiet w podartych jeansach to nasz obowiązek" Źródło:

Ten prawnik wywołał prawdziwą burzę. Słowa, które wypowiedział w telewizyjnym studiu, wprawiły w prawdziwe osłupienie innych gości programu, a przede wszystkim telewidzów i internautów.

Nabil al-Wahsh był uczestnikiem dyskusji w programie Infrad Show. Jest on emitowany przez egipską telewizję Al-Assema. Prowadzący debatę Saeed Hassaseen przywołał kontrowersyjny projekt ustawy, która dotyczy walki z prostytucją kobiet. Jest on bardzo mocno krytykowany przez środowiska kobiece. Uważają one, że zamiast chronić ich prawa, tworzy kolejne restrykcje, wkraczające mocno w sposoby ubierania się i styl bycia.Kobiety nie mogą czuć się bezpiecznieGdy przyszła kolej na głos prawnika, wypowiedział się on na temat gwałtów i molestowań kobiet. Stwierdził pewnym siebie tonem, że gwałt na kobietach zakładających podarte jeansy to „obowiązek narodowy”. Dodał jeszcze, że "dziewczyny, które pokazują części swojego ciała, nosząc tego typu ubrania, zapraszają mężczyzn do tego, by je molestowali". Egipcjanki po usłyszeniu tego typu "rewelacji" z pewnością nie mogą się czuć do końca bezpiecznie.

Na reakcję egipskich organizacji kobiecych nie trzeba było długo czekać. Dr Maya Mursi, szefowa Krajowej Rady Kobiet, zareagowała niemal natychmiast po wypowiedzi prawnika.

To rażące wezwanie do gwałtu - oceniła. Dodatkowo podkreślała, że osoba taka jak al- Wahsh powinna stać na straży konstytucji i bronić praw swoich obywateli. Oberwało się też mediom, Mursi skrytykowała tych, którzy zapraszają do studiów telewizyjnych osoby wygłaszające skrajne poglądy na temat przemocy.

https://www.youtube.com/watch?v=AsAxDE8tn-I

Źródło: kobieta.wp.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News