Aktor znany m.in. z występów w serialu „Ranczo” stanie przed sądem, jako oskarżony w sprawie, która wydarzyła się niecały rok temu. Artyście grozi nawet 8 lat pozbawienia wolności. 

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia prowadzi obecnie postępowanie karne przeciw popularnemu aktorowi, Pawłowi Królikowskiemu. Chodzi o sprawę z października tamtego roku, kiedy Królikowski uczestniczył w zderzeniu z autobusem miejskim, w wyniku którego ucierpiała starsza kobieta, korzystająca z publicznego środka transportu.

W dniu wypadku artysta przemieszczał się po warszawskim centrum w swoim Audi. Według ustaleń zajechał drogę, ruszającemu z przystanku autobusowi, co poskutkowało jego gwałtowne zahamowanie. Znajdujące się wewnątrz 74-latka straciła wtedy równowagę i upadła, rozbijając sobie głowę. W wyniku zdarzenia kobieta trafiła do szpitala.

Ekspertyzy zlecone przez prokuraturę wynika, że winnym zajścia jest właśnie aktor. Paweł Królikowski nie przyznaje się jednak do winy. Jego obrońcy złożyli też wnioski o przeprowadzenie dodatkowej ekspertyzy oraz pozyskanie dokumentów od Miejskich Zakładów Autobusowych, które potwierdziłyby (bądź nie), że kierowca autobusu znał przepisy BHP oraz zaznajomiony był z zasadami m.in. bezpiecznej jazdy.

źródło: msn.com

...

Zobacz również

Najlepiej zarabiający aktorzy 2017 - rankingi zaskakują!