Wielu polityków Prawa i Sprawiedliwości wciąż nie może wybaczyć Andrzejowi Dudzie zawetowania dwóch ustaw, które pozwoliłyby PiS na całkowitą reformę sądownictwa. Głos w sprawie zabrał właśnie były senator z PiS, Bogdan Pęk. Ten w ostrych słowach zapowiedział zemstę na Dudzie – partia ma nigdy nie wybaczyć mu tego, co zrobił.

O senatorze Pęku głośno zrobiło się, gdy media obiegły zdjęcia, na których ten spał w ubraniu na korytarzu hotelu sejmowego. Po tym incydencie Pęk musiał pożegnać się z Senatem. Właśnie przypomniał o sobie po raz kolejny. Opublikował bowiem ostry list, w którym zwraca się do samego Andrzeja Dudy. Przypomina mu, że ten zatrzymał reformę, która miała całkowicie zerwać z III RP i pozwolić na „naprawę Rzeczpospolitej”.

 – Mówię Ci wprost: Spośród wszystkich reform koniecznych do uzdrowienia Polski ABSOLUTNIE KLUCZOWE ZNACZENIE ma reforma wymiaru sprawiedliwości! Na szali politycznej ta kwestia waży więcej niż wszystkie pozostałe łącznie i jest warunkiem absolutnie niezbędnym dla powodzenia naprawy Rzeczpospolitej! Nie pozwól manipulować sobą różnym niespełnionym osobnikom i przedstawicielom korporacji prawniczych, a zwłaszcza czynnikom zewnętrznym – czytamy w liście Pęka.

List nie kończy się jednak tylko na wytykaniu Dudzie jego podatności na manipulacje. Pęk w dalszej części otwarcie grozi prezydentowi. Podkreśla, że ten ma szanse jeszcze się zrehabilitować w oczach partii, ale nie zmienia to, że „zabicie reformy nie będzie mu wybaczone”.

– Zabicie tej reformy nie będzie Ci wybaczone. Nie wierz również tym, co mówią, że już przekroczyłeś Rubikon w kierownictwie PiS wetując ustawy – zagroził Dudzie Pęk.

ZOBACZ TAKŻE:

https://www.youtube.com/watch?v=BDQNFq1uh2w

...

Zobacz również